Firma Rekprom z Koszalina użytkownikiem systemu Agfa Jeti 3324

Systematycznie rośnie liczba użytkowników wielkoformatowych rozwiązań firmy Agfa Graphics w województwie zachodniopomorskim. W ostatnim czasie do tego grona dołączyła drukarnia Rekprom z Koszalina, w której rozpoczął pracę ploter Jeti 3324, pozwalający na zadrukowywanie różnego rodzaju mediów giętkich o maksymalnej szerokości 3,2 m. Dzięki tej inwestycji firma Rekprom po raz kolejny zwiększyła swoje moce produkcyjne w zakresie przemysłowej realizacji zleceń takich jak siatki, banery i inne aplikacje na materiałach giętkich.

Rekprom to jedna z największych drukarń wielkoformatowych w województwie zachodniopomorskim. Firmę w 1994 roku założył Melchior Bohuszewicz-Witkowski, który kieruje nią do dzisiaj. Od początku działalności Rekprom specjalizuje się w kompleksowej obsłudze w zakresie reklamy wielkoformatowej, zarówno zewnętrznej jak i wewnętrznej. Przed pięcioma laty firma zainwestowała w pierwsze własne urządzenia do zadrukowywania podłoży giętkich, obecnie w jej parku sprzętowym są cztery tego rodzaju maszyny o szerokościach od 2,5 do 3,5 metra, w tym niedawno zainstalowany ploter Agfa Graphics. Park sprzętowy Rekpromu uzupełniają plotery do styropianu, frezujący, tnący oraz laserowy. Dzięki tak bogatej infrastrukturze firma może wykonywać różnorodne zlecenia z zakresu reklamy, w których wykorzystywane są podłoża miękkie: materiały flagowe, backlity, billboardy, citylighty, folie typu one way vision, papiery, banery czy folie monomeryczne.
Wśród klientów firmy Rekprom przeważają agencje reklamowe, zarówno z regionu zachodniopomorskiego, jak i całej Polski. Wśród zleceniodawców są też klienci z zagranicy, choćby z Niemiec. Mówi Lucyna Łysak, menadżer ds. marketingu w firmie Rekprom: „Lata doświadczeń oraz znajomość rynku reklamy powodują, że obsługujemy nie tylko liczne przedsiębiorstwa prywatne, ale też firmy państwowe czy ośrodki rządowe. Okresem żniw są dla nas choćby wybory, w ubiegłym roku wykonaliśmy z kolei wiele prac z myślą o Euro 2012. Dynamiczny rozwój i stale rozszerzające się grono klientów wpływają na konieczność ciągłej rozbudowy parku maszynowego – stąd w okresie zaledwie kilku lat kolejna inwestycja w ploter wielkoformatowy”.

Melchior Bohuszewicz-Witkowski przyznaje, że o zakupie systemu Jeti myślał już od dłuższego czasu: „Przyglądaliśmy się temu urządzeniu bardzo uważnie i podejmując decyzję o najnowszym zakupie w zasadzie byliśmy przekonani co do dostawcy i samego modelu. Naszym zdaniem jest to najlepsze urządzenie w swojej klasie produktów, a przy tym oferujące właściwą relację jakości i ceny. Duże znaczenie dla nas miała też osoba pana Przemysława Arabskiego, którego znamy od lat. Fakt jego pojawienia się w firmie Agfa Graphics, która od pewnego czasu jest właścicielem marki Jeti, był dla nas dodatkowym argumentem za wyborem tego właśnie rozwiązania”.
Dostarczony na początku kwietnia do firmy Rekprom ploter Agfa Jeti 3324 jest wyposażony w 24 piezoelektryczne, wysokowydajne głowice Spectra drukujące w sześciu kolorach. Maksymalna szerokość zadruku wynosi tu 3,2 m, rozdzielczość – 600 dpi (interpolowana 1200 dpi). Ważną opcją – chociażby przy zastosowaniu podłoży do podświetleń – jest możliwość druku dwustronnego. Ciekawym rozwiązaniem, wcześniej niespotykanym w systemach druku wielkoformatowego, jest wbudowana w sterujące maszyną oprogramowanie funkcja automatycznej kompensacji nasycenia obrazu. Ploter Jeti 3324 obsługuje różne podłoża stosowane przy druku „z roli na rolę”, takie jak wzmocniony winyl, winyl czuły na nacisk, płótno, materiały tekstylne, siatka, papier i inne.

Lucyna Łysak podkreśla pozytywne doświadczenia we współpracy z firmą Agfa Graphics nie tylko na etapie negocjowania samego kontraktu, ale też instalacji, wdrożenia i szkoleń przeprowadzonych przez jej specjalistów: „Warto zaznaczyć, że cały proces związany z uruchomieniem plotera Jeti w naszej firmie przebiegł bardzo sprawnie. Chciałabym w tym miejscu podziękować przedstawicielom serwisu Agfa Graphics, których wiedza merytoryczna i fachowość pozwoliły na niemal natychmiastowe jego wykorzystanie w bieżącej produkcji, jeszcze na etapie szkolenia”.
Ploter pracuje w firmie Rekprom zaledwie kilka tygodni, ale Melchior Bohuszewicz-Witkowski już po tak krótkim czasie wymienia jego największe zalety: „Poza wysoką jakością, należy pochwalić ekonomikę produkcji, jaka odbywa się przy pomocy tego urządzenia. Według naszych wyliczeń gwarantuje on nawet cztery razy niższe koszty produkcyjne niż jedna z wcześniej przez nas użytkowanych maszyn. Zakładamy zatem, że przy odpowiednim obłożeniu będzie się on spłacał bardzo szybko”.
Przemysław Arabski, regionalny szef sprzedaży w dziale inkjet Agfa Graphics, dodaje: „Cieszymy się, że Rekprom, jedna z największych firm wielkoformatowych w północno-zachodniej Polsce, zdecydowała się na zakup naszego rozwiązania. Mamy nadzieję, że parametry techniczne plotera Jeti oraz ekonomika produkcji z pomocą tego rozwiązania (tak podkreślana przez właściciela), wpłyną na dalszy, dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa. Życzymy zatem firmie Rekprom wielu sukcesów i licznych, nowych klientów, pozyskanych m.in. dzięki inwestycji w rozwiązanie Agfa Graphics”.