Graph Tech pierwszym północnoamerykańskim użytkownikiem maszyny Agfa :M-Press Tiger z zespołem sitodrukowym

Agfa Graphics poinformowała, że firma Graphic Tech – jako pierwsza z Ameryki Północnej – zakontraktowała wielkoformatowy system drukujący Agfa :M-Press Tiger, wyposażony w pracujący w trybie inline zespół sitodrukowy. Urządzenie, zapewniające wysoką prędkość, jakość i zwrot z inwestycji, rozpocznie pracę w tej kalifornijskiej drukarni w pierwszym kwartale tego roku. Graphic Tech to odnosząca duże sukcesy i oferująca kompleksową obsługę poligraficzną firma, obsługująca od wielu lat licznych klientów z różnych branż i różnych regionów USA.

M-Press_Tiger_3_maleZ zainteresowaniem obserwowaliśmy rozwój tego rozwiązania. Gdy tylko udało nam się obejrzeć jego najnowszą wersją, uwzględniającą ostatnie osiągnięcia technologiczne, nie mieliśmy wątpliwości, że znaleźliśmy właściwy system, we właściwym dla nas czasie. Dzięki maszynie :M-Press Tiger staniemy się użytkownikami najbardziej wydajnego rozwiązania dostępnego na rynku. Nawet przy niezwykle restrykcyjnych z naszej strony wymaganiach, dotyczących jakości czy zwrotu z inwestycji, maszyna ta jest bezkonkurencyjna, najlepsza jaką kiedykolwiek udało nam się zobaczyć – zachwala Jim Blee, prezes firmy Graph Tech. – Dodatkowym argumentem za jej wyborem było niedawne przejęcie przez Agfa Graphics firmy Pitman, dzięki czemu uzyskaliśmy kontakt z lokalnym partnerem, spełniającym nasze wszystkie potrzeby biznesowe. Od materiałów eksploatacyjnych i różnych opcji wykańczania produktów aż po rozbudowane możliwości techniczne – firma Pitman zapewnia nam kompleksową obsługę, dzięki czemu będziemy w stanie zaoferować jeszcze wyższy poziom usług naszym klientom.

W ostatnim czasie w maszynach z serii :M-Press Tiger pojawiły się nowe rozwiązania: technologia drukowania w skali szarości oraz szybsze tryby produkcyjne. Tym samym – jak zapewnia dostawca – stały się one najszybszymi dostępnymi na rynku urządzeniami drukującymi w technologii inkjetowej, oferującymi prędkość dochodzącą do 185 arkuszy/h (1267 m2/h) przy maksymalnym formacie wynoszącym 1660 x 2660 mm i jeszcze wyższej niż dotychczas jakości druku.

Technologia drukowania w skali szarości, oparta na ostatniej generacji stworzonych przez Agfa Graphics głowic UPH 2 (Universal Print Head), pozwala na drukowanie z użyciem 10-pikolitrowych kropel. Dzięki temu można w niej zadrukowywać wysokiej jakości materiały typu POP przeznaczone dla branż: mody, kosmetycznej i handlowej, oferujące jeszcze ostrzejsze obrazy i wierniejsze odwzorowanie detali. Nowa technologia sprawia, że rozmiar kropli nie zależy tu już tylko od rozdzielczości druku, ale też od koloru i treści obrazu.

Co więcej, we wszystkich trybach produkcyjnych można uzyskać wygładzone przejścia tonalne, bez ryzyka powstania efektu ziarna czy szumów, oraz wyrazisty tekst nawet przy najmniejszych fontach. Oznacza to wyższą wszechstronność i elastyczność maszyny przy różnych zastosowaniach. Nowa technologia umożliwia też uzyskanie wymaganej jakości przy mniejszej liczbie przejść, wpływając na znaczne zwiększenie wydajności systemu :M-Press Tiger. Maszyna powstała dzięki ścisłej współpracy firm Agfa Graphics i Thieme.