Hybrydowy ploter Tauro i dedykowane mu atramenty Anuvia UV z certyfikatem jakości 3M

Agfa poinformowała, że oferowane przez nią: hybrydowy ploter inkjetowy Tauro i dedykowane mu atramenty Anuvia otrzymały prestiżowy certyfikat jakości (3M Performance Guarantee), przyznawany przez firmę 3M. Oba nagrodzone rozwiązania zostały zaprezentowane na stoisku firmy Agfa podczas Printing United, odbywających się w dniach 18-20 października w Atlancie.

W jednym z  ploterów z serii Tauro, drukującym z zastosowaniem dedykowanych mu

atramentów inkjetowych Anuvia (w trybie CMYK rozszerzonym o kolory jasne i dodatkową biel), realizowane były aplikacje wykorzystujące różne podłoża z oferty 3M. Stosując powyższą kombinację firma ta przeprowadziła – zgodnie ze stosowanymi przez nią rygorystycznymi warunkami oceny – szereg testów mechanicznych i fizycznych, na bazie których przyznawany jest certyfikat Performance Guarantee. Potwierdza on, że materiały 3M, po zadrukowaniu testowanymi atramentami bądź farbami, będą spełniać najwyższe standardy pod względem jakości i niezawodności, zarówno w kontekście procesu drukowania cyfrowego realizowanego z ich udziałem, jak i okresu gwarancyjnego, następującego po aplikacji. Program 3M Performance Guarantee uwzględnia różne aspekty, w tym wady fizyczne, błędy produkcyjne, wady spowodowane mediami powstające podczas drukowania i cięcia, określony okres gwarancji na wydruk, jego przydatność do użycia, przylepność do specyficznych podłoży a także usuwanie w przypadku folii wymiennych/usuwalnych.

Mówi Dieter Jancart, Segment Manager High End Systems w firmie Agfa: „Zależy nam na bliskich, partnerskich relacjach i współpracy z dostawcami usług poligraficznych, by pomagać im w osiąganiu zrównoważonych wzrostów. Oferowane przez nas najwyższej klasy plotery Tauro bazują na modułowej platformie i są wyposażone w zaawansowane opcje automatyzacji. Posiadając certyfikat 3M Performance Guarantee, zapewniamy naszym klientom jeszcze bardziej spokojną pracę, realizację wydruków o najwyższych standardach jakościowych i możliwości wykraczania poza granice wyobraźni i kreatywności. Mając do dyspozycji zestaw składający się z plotera Tauro i atramentów Anuvia, są oni w stanie wykonywać najróżniejsze aplikacje o najwyższej jakości, z zastosowaniem pełnego spektrum podłoży graficznych, w tym folii banerowych, materiałów typu frontlit i backlit, samoprzylepnych folii winylowych, sztywnych tworzyw sztucznych, tektury itd.”.

O ploterach Tauro
Agfa podkreśla, że na serię Tauro składają się najszybsze na rynku hybrydowe maszyny wieloprzebiegowe, bazujące na technice inkjetowej. Zaprojektowane z myślą o całodobowej pracy, znalazły uznanie w oczach jurorów różnych konkursów branżowych, gdzie ocenie poddawana jest jakość. W maszynach z serii Tauro można stosować szerokie spektrum materiałów sztywnych i giętkich, co – zdaniem producenta – czyni je niezwykle atrakcyjną alternatywą w kontekście wysokowydajnej produkcji dużych nakładów. W modelu Tauro H2500 można zadrukowywać media o szerokości do 2,5 m, podczas gdy Tauro H3300 obsługuje podłoża o szerokości maksymalnej 3,3 m, oferując przy tym szereg opcji automatyzujących jego pracę.

O atramentach Anuvia
Znajdujące zastosowanie w ploterach Tauro atramenty Anuvia cechuje – jak podkreśla Agfa – szeroki gamut kolorystyczny, a uzyskiwane z ich udziałem wydruki charakteryzują się wysoką ostrością i żywotnością. Są kompatybilne z szerokim spektrum podłoży sztywnych i giętkich, zarówno powlekanych jak i niepowlekanych. W połączeniu z opatentowaną przez firmę technologią Thin Ink Layer, zapewniają – jak podaje Agfa – niskie zużycie atramentu, wpływając na ekonomikę całego procesu przy najwyższej, przyciągającej wzrok jakości druku. Atramenty Anuvia posiadają liczne certyfikaty, potwierdzające ich zgodność z wieloma normami przemysłowymi i uwzględniające takie aspekty jaki emisje chemikaliów czy czystość powietrza. Są wśród nich m.in. prestiżowe standardy GREENGUARD Gold i IKEA.