Imaged Advertising Creations pierwszym północnoamerykańskim użytkownikiem plotera Agfa Tauro H3300 HS LED z modułem lakierującym

Firma Imaged Advertising Creations (IAC), jeden z czołowych kanadyjskich producentów systemów identyfikacji wizualnej, jest pierwszym w Ameryce Północnej użytkownikiem hybrydowego plotera Agfa Tauro H3300 HS LED z modułem do lakierowania. Jak zapewnia kierownictwo firmy, rozwiązanie zapewnia możliwość realizowania wysokonakładowej produkcji cyfrowej w jakości zbliżonej do offsetu.

„Zakup ten został przez nas zrealizowany głównie z myślą o klientach z segmentu high-end, którzy oczekują atrakcyjnych, przyciągających wzrok efektów wizualnych na swoich wydrukach – mówi Sean Sadhoo, dyrektor operacyjny IAC.  – Dzięki tej inwestycji po raz kolejny staliśmy się branżowym prekursorem nowego rozwiązania. Jesteśmy znani jako pionierzy, którzy zawsze starają się przekraczać kolejne granice. Maszyna Tauro to znakomite uzupełnienie dla używanego przez nas 5-metrowego plotera sublimacyjnego, przekształcająca naszą firmę w przedsiębiorstwo kompleksowo zaopatrujące swoich klientów w obszarze systemów identyfikacji wizualnej”.

Jak podkreśla jej producent , Tauro H3300 HS LED z opcją lakierowania łączy w sobie wysoką jakość i wyrazistość druku z najwyższą wydajnością, automatyzacją i niskim zużyciem atramentów. To hybrydowe urządzenie oferuje – dzięki wspomnianemu modułowi – możliwość aplikowania warstwy lakieru o wysokim poziomie połysku bądź satyny na wielkoformatowe wydruki. Jest ona nanoszona wybiórczo (np. jako kolor specjalny) bądź na całej powierzchni materiału.

IAC to jeden z kanadyjskich innowatorów w dziedzinie druku wielkoformatowego. Jej misją jest wspieranie właścicieli marek w rozwijaniu systemów identyfikacji wizualnej i skutecznej komunikacji z klientami. Przedsiębiorstwo dysponuje doświadczoną kadrą, w skład której – jak podkreśla jego kierownictwo – wchodzą eksperci branżowi, co pozwala zaoferować klientom rozwiązania dopasowane do ich potrzeb i oczekiwań. Działając zgodnie z przyświecającym firmie mottem IAC rozwija się nieustannie w różnych segmentach, m.in. handlu detalicznym, marketingu eventowym, korporacyjnych systemach wyposażenia wnętrz i innych.
Unikalny, jak podkreśla Agfa, sposób wykańczania wielkoformatowych wydruków cyfrowych lakierem błyszczącym bądź satynowym, oferowany przez Tauro Varnish, pozwala na realizacje wydruków klasy premium o atrakcyjnym wyglądzie i dopasowanym do potrzeb odbiorców z wielu branż m.in. kosmetycznej i odzieżowej, w których firma IAC znacząco zaistniała na przestrzeni minionych dwóch lat.
Fred Clemente, VP Sales & Innovation wyjaśnia: „Uznaliśmy już kilka lat temu, że nie możemy dłużej być firmą obsługującą tylko jeden wybrany segment rynkowy. Dywersyfikacja naszego portfolio produktów i klientów to podstawa odnoszonych obecnie sukcesów. Branże takie jak kosmetyczna i odzieżowa potrzebują skoncentrowanych na konsumenckich oczekiwaniach partnerów biznesowych, oferujących innowacyjne rozwiązania”.

Tauro H3300 HS LED Varnish to maszyna dostosowana do zadrukowywania mediów sztywnych i giętkich, będąca – zgodnie z założeniami producenta – „koniem roboczym” dedykowanym wysokonakładowej pracy wielozmianowej w cyklach 24/7. Agfa podkreśla, że realizowane na niej wydruki cechuje jakość zbliżona do offsetu, także w kontekście odwzorowania detali. Maksymalna szerokość druku wynosi tu 3,3 m, a prędkość dochodzi do 680 m2/h. Urządzenie drukuje w czterech bądź sześciu kolorach. W maszynie znajdują zastosowanie atramenty Anuvia UV LED o wysokim stopniu pigmentacji. Posiadają one certyfikat środowiskowy GREENGUARD Gold, a zastosowana tu technologia Thin Ink Layer zapewnia – jak podaje Agfa – najniższe ich zużycie na rynku. O automatyzację i sprawność całego procesu produkcyjnego dba sterujące maszyną oprogramowanie workflow Asanti, dedykowane produkcji wielkoformatowej.