Jeti Tauro H2500 LED – światowa premiera firmy Agfa Graphics na targach Fespa 2017

Agfa Graphics poinformowała, że na rozpoczynających się w dzisiaj w Hamburgu targach Fespa 2017, które potrwają do 12 maja, światową premierę ma nowa wersja plotera „hybrydowego” Jeti Tauro. Urządzenie wyposażone jest w energooszczędny system suszenia wydruków, bazujący na technologii UV LED. Ploter Jeti Tauro H2500 LED można zobaczyć odwiedzając stoisko firmy – nr B5 w pawilonie E20. Jest on prezentowany obok innych maszyn wielkoformatowych belgijskiego producenta, m.in. pokazywanego po raz pierwszy w Europie rolowego plotera Avinci DX3200, dedykowanego aplikacjom typu soft signage. Z myślą o zwiedzających z naszego kraju na stoisku przez cały okres trwania targów będą obecni przedstawiciele polskiego działu inkjetowego Agfa Graphics.

Jeti Tauro H2500 LED jest określany przez firmę jako flagowy system w jej portfolio, obejmującym wielkoformatowe rozwiązania bazujące na technologii UV. Będąc rozwiązaniem „hybrydowym”, umożliwia zadrukowywanie mediów sztywnych (m.in. różnego rodzaju tektury falistej) oraz giętkich o szerokości maksymalnej 2,54 mm z prędkością do 275 m2/h. Wyposażono go m.in. w zautomatyzowany system podawania podłoży, zapewniający ciągłość realizowanej produkcji.
W Hamburgu ploter Jeti Tauro po raz pierwszy jest prezentowany w wersji z promiennikami UV LED, które zastąpiły tu energochłonne lampy rtęciowe. „Dzięki innowacyjnemu procesowi utrwalania wydruków Jeti Tauro H2500 LED przynosi użytkownikom wiele korzyści ekonomicznych i ekologicznych – mówi Reinhilde Alaert, menedżer produktu w firmie Agfa Graphics. – Promienniki UV LED emitują znikomą ilość ciepła co sprawia, że w ploterze można z powodzeniem stosować wrażliwe na wysoką temperaturę media np. styrenowe, aplikowane ze zwoju bądź w trybie płaskim. Zapewniają przy tym stabilną, dwukierunkową kalibrację oraz bardziej wydajne wykorzystanie całego systemu – dzięki wyeliminowaniu czasu niezbędnego na rozgrzanie i schłodzenie lamp. To wszystko wpływa na znaczącą redukcję zużywanej energii i ma bardzo pozytywne przełożenie na zwrot z inwestycji w tego typu rozwiązanie”.
Jeti Tauro H2500 LED, podobnie jak jego tradycyjny odpowiednik, to rozwiązanie wysokowydajne, dedykowane zleceniom przemysłowym. Ploter drukuje w sześciu kolorach z dodatkową bielą bądź primerem. Wyposażony w szereg funkcji automatyzujących pracę, wyznacza – zdaniem producenta – nowe standardy pod względem jakości i wydajności zadrukowywania różnego rodzaju podłoży.

Poza nim na stoisku Agfa Graphics jest prezentowana jeszcze jedna nowość: europejską premierę ma tu rolowy ploter Avinci DX3200, dedykowany zastosowaniom typu soft signage. Ponadto z bogatej oferty belgijskiego producenta – z myślą o zwiedzających targi Fespa – wybrano kilka innych maszyn: Jeti Ceres RTR3200 LED, Anapurna H3200i LED oraz Jeti Mira 2732 HS LED. Wszystkie sterowane są najnowszą wersją systemu workflow – Asanti 3.0.
„Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska. Jesteśmy przekonani, że bogactwo prezentowanej na nim oferty spotka się z zainteresowaniem wielu firm z naszego kraju. Przez cały okres trwania targów do dyspozycji gości  są przedstawiciele rodzimego działu inkjetowego” – mówi kierujący nim Przemysław Arabski.