Kolejne udane wdrożenia programu Agfa :Apogee InkSave w drukarniach z Holandii i Szwajcarii

Agfa Graphics poinformowała o kolejnych udanych wdrożeniach modułu :Apogee InkSave wchodzącego w skład pakietu dla firm poligraficznych i wydawniczych :Apogee Suite 7. Wśród klientów, którzy od pewnego czasu z powodzeniem stosują to rozwiązanie, są drukarnie Mart Spruijt z Amsterdamu i Staempfli Group z Berna. Obie, stosując :InkSave od ponad sześciu miesięcy, odnotowały w tym okresie znaczącą poprawę w zakresie stabilności pracy maszyn drukujących, szybszej obsługi zleceń i wyższej jakości druku. Drukarnie zredukowały też czas narządzania maszyn, a wdrożenie modułów przyniosło im wymierne oszczędności czasowe i finansowe.

Największą zaletą modułu :Apogee InkSave, jest to, że nie zmienia on zawartości dokumentu PDF

Zdaniem Marco Kokkelkorena, szefa działu prepress w drukarni Markt Spruijt, specjalizującej się w produkcji akcydensowej, największą zaletą modułu :Apogee InkSave, jest to, że nie zmienia on zawartości dokumentu PDF. To zaś pomaga wyeliminować błędy i stratę czasu wynikającą z konieczności zdiagnozowania problemu: Nasi operatorzy bardzo lubią pracę z modułem InkSave. Sprawdza się on zwłaszcza przy ponownym narządzaniu maszyny. Wykonujemy wiele zleceń niskonakładowych, więc czas między procesami drukowania i obróbki końcowej jest niezwykle istotny. Dzięki InkSave narządzanie maszyny przebiega o wiele szybciej, jej praca jest bardziej stabilna a powłoka farby na podłożu – cieńsza, co oznacza krótszy czas schnięcia i szybszą zmianę prac. W przypadku papierów niepowlekanych rezultaty są wręcz zdumiewające. Jest to niezwykle istotne, gdyż jakość jest dla nas najważniejsza.
Markt Spruijt obsługuje klientów z branż sztuk pięknych, kultury, usług finansowych, biznesu, jednostki administracji rządowej, a także wydawnictwa, agencje reklamowe i biura projektowe.

Uwe Notter, szef działu zarządzania danymi w szwajcarskiej drukarni Staempfli, potwierdza słowa swojego kolegi z Holandii: Moduł :Apogee InkSave znacznie poprawia stabilność pracy maszyny drukującej. A co jeszcze bardziej istotne, poprawia też powtarzalność. Jest to sprawa kluczowa gdyż w naszej firmie wykonujemy wiele dodruków. Dzięki :Apogee InkSave ponownie realizowane zlecenia mają ten sam odczyt kolorymetryczny znacznie ułatwiając pracę operatorowi maszyny. Po kilku miesiącach użytkowania modułu Agfa Graphics możemy zaobserwować zarówno stabilniejsze zachowanie maszyny, jak i brak efektu naniesienia zbyt dużej ilości farby, a w rezultacie – szybsze schnięcie i krótszy czas niezbędny na realizację zlecenia.
Staempfli Group specjalizuje się w wydawaniu i produkcji licznych publikacji i książek, zarówno w wersji elektronicznej jak i drukowanej. Posiada oddziały w Szwajcarii, Niemczech i Polsce.