Naświetlarka Agfa Advantage N TR VHS: z myślą o wysokonakładowych drukarniach gazetowych

Agfa Graphics poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej, szybszej wersji swojej sztandarowej naświetlarki gazetowej – Advantage N TR VHS (Trolley Load, Very High Speed). Urządzenie, skierowane do drukarń realizujących wysokie nakłady produkcyjne, oferuje prędkość do 400 płyt/h, tj. o 50 płyt/h więcej niż wcześniejszy model – Advantage N TR HS.

Dzięki wyższej wydajności korzystające z niego drukarnie i wydawnictwa będą mogły przyjmować zlecenia i wprowadzać w nich zmiany do ostatniej chwili, zwiększając tym samym aktualność poszczególnych wydań gazet. Pojawienie się modelu Advantage N TR VHS oznacza jednocześnie możliwość zastąpienia starszych, wolniejszych naświetlarek CtP mniejszą liczbą nowo wprowadzonych na rynek urządzeń. To z kolei wiąże się zarówno z oszczędnością przy zakupie nowego systemu CtP, jak też towarzyszącej mu wywoływarki, zaginarki czy też urządzenia do punchingu. Zredukowana liczba urządzeń oznacza mniejszą powierzchnię przez nie zajmowaną, zaś obniżenie liczby wywoływarek znacząco wpływa na redukcję kosztów związanych z ich czyszczeniem i uzupełnianiem niezbędnej chemii.

„Nowo wprowadzony do sprzedaży model to kolejny przykład zaangażowania Agfa Graphics w segment produkcji gazetowej. Oferujemy tym samym najwyższej klasy technologię CtP, która wychodzi naprzeciw potrzebom zgłaszanym przez drukarnie realizujące bardzo wysokie nakłady – mówi Emiel Sweevers, menedżer marketingu ds. rozwiązań gazetowych w firmie Agfa Graphics. – Wszyscy działający w branży poligraficznej poszukują rozwiązań zapewniających jak najwyższy poziom automatyzacji, wydajności i oszczędności. Nie inaczej jest w przypadku segmentu produkcji gazetowej. Jest on jednym z naszych kluczowych rynków docelowych, a nasza oferta sprawia, że dla wielu działających na nim graczy możemy być idealnym partnerem biznesowym. Posiadamy bogate doświadczenia w obszarze sprzętu, kompletnego workflow produkcyjnego oraz materiałów eksploatacyjnych, mamy zatem w portfolio wszystko co jest potrzebne w profesjonalnej przygotowalni gazetowej. Naszym celem jest dalsze rozwijanie i udoskonalanie rozwiązań, które umożliwią w efektywny sposób wychodzenie naprzeciw rynkowym wyzwaniom”.

Naświetlarka Advantage N TR VHS została wyposażona w dedykowany wózek do transportu płyt. Umożliwia on sprawne i wydajne ładowanie płyt do wózka w pomieszczeniach magazynowych, gdzie z reguły jest zapewnione żółte światło, a następnie ich bezpieczny transport i umieszczenie w naświetlarce.