Nowość w ofercie Agfa Graphics: automatyczny ploter tnący Acorta

Firma Agfa Graphics poinformowała o rozszerzeniu portfolio rozwiązań dedykowanych dla segmentu „sign & display” o zautomatyzowany ploter tnący Acorta. Urządzenie stanowi uzupełnienie jej bogatej oferty w zakresie systemów druku wielkoformatowego, na którą składają się urządzenia inkjetowe z serii Anapurna i Jeti.

Acorta

Ploter tnąco-frezujący Acorta

Acorta to automatyczny ploter tnący i wykańczający, który wychodzi naprzeciw rosnącym oczekiwaniom firm specjalizujących się w zadrukowywaniu i obróbce kartonu, wielkoformatowych drukarń cyfrowych oraz producentów systemów oznaczeń. Urządzenie ma pomóc przedsiębiorstwom z sektora sign & display w tworzeniu – na bazie uprzednio zadrukowanych podłoży sztywnych i giętkich – różnego rodzaju elementów dekoracyjnych, pojemników, banerów itd., które pozwolą wyróżnić się na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.
„Dostarczanie rozwiązań POP/POS to znacznie więcej niż tylko nanoszenie nadruku na właściwe podłoże – mówi Dominiek Arnout, wiceprezes ds. systemów inkjetowych w firmie Agfa Graphics. – Nasze podejście do tego zagadnienia oznacza zaoferowanie zintegrowanych, kompleksowych rozwiązań, dzięki którym klienci mogą zaproponować swoim zleceniodawcom dodatkowy proces wykańczania, sterowany – podobnie jak nasze urządzenia drukujące – za pośrednictwem systemu Asanti. Rendering, drukowanie i cięcie realizowane w ramach jednego workflow przekładają się na wyższą wydajność działań i wyższy zwrot z inwestycji, jakich dokonują drukarnie z myślą o rozwijaniu swojego biznesu”.
W ploterze Acorta zastosowano zaawansowane rozwiązania technologiczne, takie jak funkcja automatycznego rozpoznawania. Umożliwia ona automatyczną lokalizację zadrukowywanych przedmiotów oraz pozycji punktów referencyjnych na stole tnącym. Dokonuje też pomiaru grubości podłoża, eliminując konieczność ręcznego ustawiania parametrów zlecenia.
Urządzenie pracuje z prędkością do 102 m/min., przy maksymalnej automatyzacji i zredukowanej do minimum interwencji operatora. O dokładność i stabilność jego pracy dbają solidna budowa i 40 stref próżniowych, które są automatycznie aktywowane w razie potrzeby.
Ploter Acorta jest już dostępny w ofercie Agfa Graphics, a jego światowa premiera miała miejsce podczas styczniowych targów SGI 2015, jakie odbywały się w Dubaju.