Ploter hybrydowy Agfa Jeti Tauro H3300 UHS z opcją lakierowania zadebiutuje na targach C!Print w Lyonie

Niemal równolegle z odbywającymi się w Nadarzynie k. Warszawy targami RemaDays Warsaw 2023, w Lyonie odbywać się będzie impreza wystawiennicza o zbliżonym profilu – C!Print. Agfa, jako jeden z liderów na rynku wielkoformatowego druku cyfrowego, weźmie udział w obu wydarzeniach. Na drugim z nich zaprezentuje – po raz pierwszy – wysokowydajny ploter hybrydowy Jeti Tauro H3300 UHS (najszybszy z całej serii), wyposażony w opcję lakierowania. Będzie on prezentowany w wersji ze stołem podawczym, dedykowanym aplikacjom na mediach sztywnych. Agfa zaprasza wszystkich wybierających się do Lyonu do odwiedzenia jej stoiska nr 1F24. Targi odbywają się w terminie 31 stycznia – 2 lutego br.

Seria ploterów hybrydowych Jeti Tauro H3300 UV LED jest odpowiedzią firmy Agfa na oczekiwania dużych drukarń i dostawców usług poligraficznych. Urządzenia te, jak zapewnia producent, oferują wydajność dostosowaną do cykli 24/7, wysoką jakość druku (nagradzaną wieloma wyróżnieniami branżowymi) oraz najniższe zużycie atramentu aplikowanego na szerokim spektrum podłoży sztywnych i giętkich o szerokości do 3,3 m. W wariancie UHS (ultra-high speed) maszyna pracuje z prędkością 905 m2/h.

Nowy model pojawia się w ślad za ubiegłoroczną premierą wersji HS, która również jest oferowana z opcją lakierowania, realizowanego z prędkością do 150 m2/h. Dzięki temu – jak podkreśla Agfa – producenci wysokonakładowych displejów z tektury falistej uzyskują możliwość wzbogacenia wydruków o lakier błyszczący bądź satynowy, aplikowany na całej powierzchni lub wybiórczo. We wszystkich modelach może też znaleźć zastosowanie atrament biały, także w połączeniu z primerem. Wszystkie stosowane w maszynach Jeti atramenty posiadają proekologiczny certyfikat GREENGUARD Gold.

„Cieszymy się niezmiernie z możliwości zaprezentowania naszych najnowszych rozwiązań do druku wielkoformatowego podczas targów C!Print – mówi Koen Steert, kierujący sprzedażą w dziale Sign & Display firmy Agfa na rynku europejskim. – Zapraszamy przedstawicieli drukarń i przedsiębiorstw oferujących kompleksowe usługi poligraficzne do odwiedzenia naszego stoiska. Chętnie przedyskutujemy ich oczekiwania i potrzeby, odpowiemy na wszelkie pytania i postaramy się zgłębić możliwość wdrożenia u nich naszych rozwiązań, uwzględniających maszyny drukujące, atramenty, oprogramowanie oraz usługi szkoleniowe i serwisowe. Mamy nadzieję, że dzięki temu wspólnie zadbamy o ich dalszą ekspansję, realizowaną w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju”.

Agfa oczekuje, że podczas targów jednym z głównych tematów dyskusji z jej klientami i partnerami będą automatyzacja i wydajność – dwa parametry, na które producent zwrócił szczególną uwagę tworząc linię Jeti Tauro H3300 UV LED. Wszystkie wchodzące w jej skład maszyny mogą zostać wzbogacone o pół- lub w pełni automatyczne podawanie i odbieranie mediów sztywnych. Można je też wyposażyć w różne warianty drukowania w trybie roll-to-roll. Jeti Tauro H3300 UV LED obsługuje zwoje do (w sumie) 700 kg – w trybie pojedynczym bądź typu dual roll. Za dokładność pasowania przód/tył dba specjalna, wbudowana kamera.

Jak dodaje Agfa, zwiększona automatyzacja procesu produkcyjnego (uwzględniająca minimalną liczbę interwencji ręcznych ze strony operatora, a co za tym idzie – zmniejszenie ryzyka popełnienia błędów, jak też jak najkrótszy czas przestoju maszyny i minimalną ilość odpadów) jest możliwa również dzięki rozwiązaniom software’owym, które będą demonstrowane podczas targów C!Print. Wśród nich prym wiedzie, jak zapewnia Agfa, Asanti – dedykowany zastosowaniom wielkoformatowym kompleksowy hub produkcyjny, usprawniający cały proces drukowania m.in. poprzez automatyczną wstępną weryfikację plików (preflight) oraz liczne zaawansowane funkcje takie jak zagnieżdżanie (nesting) czy dzielenie na bryty (tiling). Bazuje on własnym, wielokrotnie nagradzanym module firmy Agfa, dedykowanym zarządzaniu barwą oraz najnowszej wersji silnika rastrującego Adobe PDF Print Engine. Producent zapewnia, że zastosowany tu intuicyjny interfejs pozwala na efektywne planowanie produkcji i wdrażanie do procesu kolejnych prac.

W ramach stoiska Agfa prezentowana będzie również tzw. strefa aplikacji. Tu zwiedzający będą mieli do dyspozycji liczne próbki wydruków wykonanych zarówno na maszynach z serii Jeti Tauro H3300, jak też na ploterze sublimacyjnym Avinci CX3200. Drugi z wymienionych to nowej generacji rozwiązanie, skierowane na rynek tekstyliów. Umożliwia nadruk bezpośredni oraz z zastosowaniem papierów transferowych, z prędkością maksymalną 270 m2/h. Oba ww. urządzenia obsługują szerokie spektrum podłoży i umożliwiają realizowanie licznych aplikacji, co – jak podkreśla Agfa – pozwala ich użytkownikom spełniać nawet najbardziej wysublimowanie życzenia zleceniodawców, ale też inspirować tych ostatnich i zachęcać ich do poszukiwania nowych dróg rozwoju.