Pracownicy polskiego oddziału Agfa-Gevaert uczestnikami charytatywnego 5. Biegu Firmowego

10 czerwca br. w Parku Kultury w Powsinie odbyła się warszawska edycja 5. charytatywnego Biegu Firmowego, organizowanego przez Fundację Everest. Cały dochód z tego przedsięwzięcia (którego pierwsza tegoroczna odsłona miała miejsce 20 maja br. we Wrocławiu) przekazywany jest wybranej grupie podopiecznych, którymi są dzieci chore i niepełnosprawne. W tym roku ten szczytny cel wsparł również polski oddział Agfa-Gevaert, wystawiając w biegu dwie 5-osobowe drużyny.

Bieg Firmowy to charytatywna sztafeta, w której biorą udział pracownicy przedsiębiorstw. Odbywa się dorocznie od 2013 r. w dwóch miastach – we Wrocławiu (w maju) i w Warszawie (w czerwcu). Startują w nim 5-osobowe drużyny, przy czym każda firma może wystawić dowolną ich liczbę. W przypadku warszawskiej edycji, która zgromadziła w tym roku 325 ekip, każdy zawodnik ma do przebiegnięcia 4,2 km.
Z ramienia Agfa-Gevaert w tegorocznym biegu wzięły udział dwie drużyny, składające się z przedstawicieli Agfa Graphics oraz Agfa HealthCare. W skład pierwszej z nich weszli: Agnieszka Hryckiewicz, Monika Piechota, Marta Szuta, Michał Gimbut i Piotr Grduszak, zaś drugiej – Joanna Molska-Gatzmeier, Zofia Marczewska, Przemysław Baas, Łukasz Bieńkowski oraz Krzysztof Dmochowski. Drużyny zajęły – odpowiednio – 202. i 281. miejsce.

Jak podkreślają zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy biegu, poza propagowaniem aktywności fizycznej jego nadrzędnym celem jest pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym, wymagającym kosztownej rehabilitacji i opieki specjalistów. W tym roku po raz pierwszy środki finansowe zebrane podczas obu jego edycji (ze strony firm uczestniczących oraz sponsorów) zostaną przekazane aż czwórce dzieci. Pomoc podopiecznym Fundacji Everest można też przekazać, dokonując wpłaty na jej konto i wskazując wybrane opieką dziecko. Lista małoletnich, wspieranych przez fundację, znajduje się na jej stronie internetowej http://www.biegfirmowy.pl/dla-kogo-biegniemy.
Mówi Michał Śliz, dyrektor zarządzający polskiego oddziału Agfa Graphics: „Było nam niezmiernie miło wesprzeć tę szczytną inicjatywę. Zwłaszcza, że przy okazji Bieg Firmowy propaguje też zdrowy, aktywny tryb życia. Cieszymy się, że dzięki wsparciu sponsorów oraz firm, których pracownicy wzięli udział w tym wydarzeniu, w tym roku pomoc trafi aż do czworga dzieci. Serdecznie dziękuję za udział moim koleżankom i kolegom z obu spółek tworzących polski oddział Agfa-Gevaert. Zachęcamy też do dokonywania wpłat na konto fundacji, która jest organizatorem biegu i na co dzień opiekuje się chorymi i niepełnosprawnymi dziećmi”.