Premiera pakietu :Apogee Suite 8.0 Agfa Graphics na targach drupa 2012

Agfa Graphics poinformowała o premierze na tegorocznej drupie kolejnej generacji workflow :Apogee Suite 8.0, którego wcześniejsze wersje zdobyły wiele cennych nagród branżowych. Nowe narzędzia, jakie w nim wprowadzono (m.in. usługa z przetwarzaniem „w chmurze”), mają pomóc drukarniom offsetowym, cyfrowym lub hybrydowym w podniesieniu innowacyjności i jakości ich usług. Ulepszenie poszczególnych etapów produkcji prepressowej zwiększy ich interaktywność i poprawi komunikację z klientami. Premierowe prezentacje systemu :Apogee Suite 8.0 będą miały miejsce na stoisku Agfa Graphics (stoisko B64, hala 8A) podczas trwających od 3 do 16 maja targów drupa 2012 w Düsseldorfie.

Wśród innowacyjnych narzędzi, jakie wchodzą w skład :Apogee Suite 8.0, jest :Apogee StoreFront – nowy, interaktywny serwis typu web-to-print, pozwalający na przetwarzanie informacji „w chmurze”. Umożliwia tworzenia sklepów internetowych, oferujących produkty zarówno drukowane jak i niedrukowane. Bezproblemowa integracja z :Apogee Prepress bądź innym oprogramowaniem workflow sprawia, że zamówienia są tu automatycznie ściągane i przygotowywane do produkcji w oparciu o specyfikację danego zlecenia. Ponieważ :Apogee StoreFront jest intuicyjnym w użyciu rozwiązaniem działającym „w chmurze”, drukarnie mogą przy jego pomocy uruchamiać liczne, dostosowane do swoich potrzeb sklepy internetowe bez ponoszenia dodatkowych kosztów, związanych z zatrudnieniem specjalistów, administratorów czy inwestycjami w infrastrukturę informatyczną. Tym samym pozwala on szybko dotrzeć dostawcom usług poligraficznych do nowych rynków i zaoferować klientom nowe możliwości, rozszerzając własną działalność.

Moduł do elektronicznego montażu :Apogee Impose, wchodzący w skład nowego :Apogee Suite 8.0, został rozszerzony o obsługę zwojowego druku offsetowego. Zaprojektowany z myślą o specyficznych wymaganiach m.in. druku gazet, jest nowatorskim, opartym na regułach oprogramowaniem, uwzględniającym wszystkie niezbędne parametry druku (jak sposoby złamywania czy obróbka introligatorska). Dzięki temu generowany jest w nim optymalny schemat montażowy, który do ostatniej chwili może być modyfikowany przez operatora (wprowadzanie ręcznych korekt lub zmian). Wspiera więc realizowaną w maszynach zwojowych produkcję z wykorzystaniem pojedynczej, podwójnej oraz wielu wstęg papieru. Za sprawą pełnej automatyzacji :Apogee Impose redukuje liczbę błędów ludzkich i obniża koszty przygotowania druku.

Nowa funkcja Merge Jobs pozwala :Apogee 8 na łączenie zleceń, które mogą być wydrukowane na jednym arkuszu. Zapewnia to kolejną redukcję kosztów, poprzez lepsze wykorzystanie maszyn drukujących. Zastosowany tu innowacyjny algorytm w optymalny sposób rozmieszcza prace różnej wielkości na jednym arkuszu. W efekcie uzyskuje się mniejszą liczbę obcięć, co przekłada się na zmniejszenie makulatury.

Pakiet :Apogee Suite 8 jest pełen innowacji dostosowanych do różnych technik drukowania: offsetu arkuszowego, zwojowego, a także do środowiska hybrydowego, uwzględniającego druk wielkoformatowy. Obsługa architektury 64-bitowej w połączeniu z wirtualizacją (VMWare) umożliwia drukarniom przetwarzającym wiele prac lepiej wykorzystać posiadane serwery. Inne funkcje – jak choćby łączenie prac – pozwalają zredukować koszty produkcji i efektywnie nią zarządzać. Wszystkie te udoskonalenia to efekt uważnego wsłuchiwania się w potrzeby naszych klientów z całego świata i wykorzystaniu ich sugestii – mówi Andy Grant, szef działu rozwoju oprogramowania Agfa Graphics.

Pakiet :Apogee Suite 8.0 oferuje operatorom prepressu wyższy niż dotychczas poziom kontroli nad procesami. Dostarczany z nim zestaw narzędzi (Acrobat plugins) pozwala na łatwe manipulowanie zawartością stron PDF w systemie. Przykładowo Varnish Plugin umożliwia stworzenie dodatkowej warstwy dla lakieru nałożonej na tekst lub obraz. Z kolei nowa funkcja CSR Dashboard zapewnia pracownikom działu obsługi klienta bądź kierownikowi produkcji wgląd w szczegółowy raport o stanie realizacji zleceń, umożliwiając wydajną współpracę wewnętrzną i z klientami. Pracownicy CSR mogą zapisywać notatki i dodatkowe wymagania swoich klientów. Wszystkie dodane informacje towarzyszą zleceniu i są razem z nim archiwizowane.

Moduł weryfikacji plików :Apogee Preflight oferuje bardziej intuicyjne zarządzanie barwą. Moduł sprawdza każdy dokument, czy wszystkie obiekty mają w nim dołączone profile barwne i w razie potrzeby dołącza je automatycznie. W razie zmiany papieru nakładowego następuje automatyczna aktualizacja profili barwowych. Dodany nowy kreator profili umożliwia operatorowi kalibracje pod dowolne podłoże drukowe. Jest to szczególnie użyteczne dla firm wykorzystujących równocześnie zarówno maszyny offsetowe, cyfrowe i przemysłowe inkjetowe. Efektem będzie stabilność kolorystyczna dla różnych podłoży, niezależnie od typu urządzenia wyjściowego.

ICC Profile Regularization to opatentowana przez Agfa Graphics technologia, pozwalająca uniknąć „dziur” w gładkich przejściach tonalnych spowodowanych rozciągnięciem przestrzeni profilu. Problem ten, występujący szczególnie w drukach wielkoformatowych, obniża jakość i stabilność kolorów na finalnym wydruku.
Pakiet :Apogee Suite 8.0 współpracuje z urządzeniami do druku cyfrowego, wspierając m.in. personalizację i pozwalając na zaoferowanie klientom nowego spektrum usług.