Premierowe rozwiązania Agfa Graphics na targach Fespa 2013: nowe plotery UV i innowacyjny system workflow dla druku wielkoformatowego

Podczas targów Fespa 2013, odbywających się w Londynie w dniach 25-29 czerwca br., Agfa Graphics zaprezentuje kilka premierowych rozwiązań przeznaczonych na rynek druku wielkoformatowego. Wśród nich znajdą się trzy nowe plotery z serii Anapurna i Jeti oraz pdf’owy workflow Asanti przeznaczony do sterowania produkcją systemów oznaczeń czy displejów. Z nowościami firmy Agfa Graphics będzie można zapoznać się odwiedzając jej stoisko nr C30S w hali południowej centrum wystawienniczego ExCeL London Exhibition Centre. Z myślą o klientach z Polski będą na nim obecni przedstawiciele działu inkjetowego Agfa Graphics z naszego kraju: Przemysław Arabski, Artur Cajler i Adriana Piotrowska-Ineksiak.

„Motto naszej prezentacji na tegorocznych targach Fespa brzmi Niezawodny wydruk – przewidywalne zarobki i odnosi się do najważniejszych oczekiwań, jakie stawiają przed nami klienci decydujący się na inwestycję w ploter wielkoformatowy – mówi Willy Van Dromme, menedżer marketingu w dziale systemów oznaczeń i displejów Agfa Graphics. – W Londynie pokażemy po raz pierwszy Asanti StoreFront i Asanti Production – zautomatyzowane rozwiązania workflow, które wprowadzają do produkcji wielkoformatowej zagadnienia związane z technologią web-to-print, zarządzaniem barwą i wstępną weryfikacją zleceń. Workflow ten sprawia, że wykorzystywany przez klienta sprzęt staje się bardziej wydajny i zintegrowany z całym systemem. Te jego cechy pokażemy podczas prezentacji odbywających się na naszym stoisku”.

Rodzina ploterów Anapurna powiększy się podczas targów Fespa 2013 o dwa modele. Pierwszy z nich to Anapurna M3200 RTR – profesjonalne rozwiązanie klasy mid-range, oferowane w atrakcyjnej cenie. Bazujący na technologii UV ploter umożliwia bezpośrednie zadrukowywanie w trybie „z roli na rolę” mediów giętkich o szerokości do 3,2 m i jest dedykowany do produkcji wysokiej jakości banerów i displejów, np. typu backlit. Zastosowano w nim nowej generacji głowice drukujące, dzięki którym zwiększono wydajność i jakość urządzenia przy dużo niższym poziomie inwestycyjnym.
Druga nowość z rodziny Anapurna to model Anapurna M2500, oferujący wszechstronność znaną z systemu Anapurna M2050, drukujący w sześciu kolorach na mediach o szerokości maksymalnej 2,5 m. Ploter pozwala na zadrukowywanie podłoży sztywnych i giętkich, wyposażono go m.in. w unikalną, hybrydową koncepcję transportu mediów za pomocą pasa transferowego.

Z kolei rodzina maszyn Jeti powiększy się o nowy model Jeti Titan X, najbardziej kompletne i wszechstronne rozwiązanie z tej serii. Ten płaski ploter pozwala użytkownikowi na wstępne ustawianie zadań zgodnie ze specyficznymi parametrami danego zlecenia, czego rezultatem jest zoptymalizowana wydajność, jakość i koszty eksploatacji. Ta nowa platforma drukowania oferuje przy tym dużą wszechstronność, pozwalając na zadrukowywanie szerokiego spektrum sztywnych i giętkich podłoży. Jest ona atrakcyjnym rozwiązaniem dla dostawców usług poligraficznych działających na rynkach takich jak systemy oznaczeń, displeje czy opakowania. Może też być ciekawą opcją dla firm sitodrukowych, offsetowych i cyfrowych, poszukujących możliwości rozszerzenia swoich usług.
„Wszystkie nowe rozwiązania będzie można obejrzeć na naszym stoisku podczas targów Fespa 2013 – zapewnia Willy Van Dromme. – Uzupełniają one naszą ofertę skierowaną do klientów, którzy chcą w pełni korzystać ze wszechstronności naszych innowacyjnych ploterów bazujących na technologii UV oraz dedykowanego im systemu workflow”.