Prestiżowa nagroda „essenscia Innovation Award 2014” dla atramentów Agfa Graphics

Stworzone przez Agfa Graphics atramenty o niskim poziomie migracji (LM), dedykowane do przemysłowego druku inkjetowego, zdobyły główną nagrodę w konkursie „essenscia Innovation Award 2014” zorganizowanym przez Belgijskie Stowarzyszenie Przemysłu Chemicznego i Nauki o Życiu. Przedstawiciele firmy odebrali je z rąk belgijskiej księżniczki Astrid podczas uroczystej gali, jaka odbyła się w Paleis van Adademiën w Brukseli. Atramenty Agfa Graphics wyróżniono za innowacyjność i zgodność z wymogami, dotyczącymi trwałych i proekologicznych opakowań na żywność i napoje (do produkcji których są wykorzystywane). Ich sukces rynkowy stanowi potwierdzenie realizowanej przez firmę strategii, która zakłada coraz większy nacisk na nowe obszary biznesowe, takie jak inkjet przemysłowy czy systemy IT, wykorzystywane w branży ochrony zdrowia.

„Naszego wyboru dokonaliśmy w oparciu o oryginalność zgłaszanych wyrobów, ich wartość dodaną względem belgijskiej gospodarki, ochronę własności intelektualnej oraz zgodność z polityką zrównoważonego rozwoju” – powiedział François Cornélis, przewodniczący jury konkursowego „essenscia Innovation Award 2014”.
Niskomigracyjne atramenty Agfa Graphics stworzono przede wszystkim z myślą o ich zastosowaniu przy bezpośrednim zadrukowywaniu – w technice inkjet UV – opakowań (oraz wieczek do nich), etykiet czy folii typu blister wykorzystywanych w branżach spożywczej i farmaceutycznej. Bazują one na specjalistycznych recepturach chemicznych, zgodnych z wytycznymi Unii Europejskiej w zakresie zadrukowywania opakowań żywnościowych. Zastosowanie atramentów UV firmy Agfa Graphics zwiększa wytrzymałość powstałych przy ich użyciu rozwiązań, które można dostosować do różnorodnych materiałów opakowaniowych.
„Jako innowator w obszarze przemysłowego druku inkjet UV, nasza firma stale definiuje najbardziej praktyczne i wydajne metody zadrukowywania opakowań – dodał Marc Graindourze, Business Development Manager w dziale przemysłowych atramentów inkjetowych Agfa Graphics. – Przy ścisłej współpracy z końcowymi użytkownikami, producentami głowic drukujących oraz ekspertami z branży opakowań udało nam się stworzyć wyróżnione tą prestiżową nagrodą innowacyjne atramenty typu LM”.

Z roku na rok Agfa Graphics umacnia swoją pozycję w nowych segmentach przemysłowego druku inkjetowego. W ramach swojej działalności opracowuje, rozwija i produkuje wysokiej jakości atramenty i inne środki znajdujące zastosowanie w wielkoformatowym druku typu sign & display, jak również przy różnego rodzaju rozwiązaniach przemysłowych.
Powstają one w znajdujących się w Mortsel centrum badawczo-rozwojowym i zakładach produkcyjnych (gdzie mieści się także siedziba główna Agfa Graphics). Bazują na wieloletniej wiedzy i doświadczeniach firmy w obszarze chemii, zarządzania barwą i technologii dyspersji. Agfa Graphics oferuje w pełni zintegrowanie rozwiązania B2B, tworząc atramenty zgodnie z zapotrzebowaniem klientów, dostosowane do najróżniejszych, specyficznych zastosowań końcowych.