Prezentacja rozwiązań inkjetowych Agfa Graphics na międzynarodowych wydarzeniach branżowych

W minionych tygodniach Agfa Graphics wzięła udział w kilku wydarzeniach branżowych, na których prezentowała swoje rozwiązania bazujące na technice inkjet UV. W dniach 10-12 października firma wystąpiła ze stoiskiem na dorocznej wystawie SGIA (której była Platynowym Sponsorem), tym razem odbywającej się w Nowym Orleanie. Oficjalną premierę na północnoamerykańskim rynku miał tam przemysłowy ploter Jeti Tauro H2500 LED. Kilka tygodni później, na targach Sign Expo Canada 2017, po raz pierwszy w Kanadzie pokazano płaski ploter Anapurna FB2540i LED. Firma aktywnie uczestniczy także w imprezach branżowych odbywających się w Europie. W dniach 5-6 października wzięła udział w The Inkjet Conference –forum organizowanym od kilku lat w Düsseldorfie. Będzie również wystawcą (na stoisku nr 639) i jednym z głównych partnerów targów InPrint 2017, dedykowanych szeroko rozumianemu drukowi przemysłowemu, które odbędą się w dniach 14-16 listopada na terenach Messe München w Monachium.

SGIA 2017: północnoamerykańska premiera plotera Jeti Tauro H2500 LED
Obecność na wystawie i konferencji SGIA 2017 belgijski producent wykorzystał nie tylko do zaprezentowania kilku innowacyjnych rozwiązań ze swojej bogatej oferty dedykowanej zastosowaniom wielkoformatowym, ale też do świętowania przypadającego na ten rok jubileuszu 150-lecia istnienia Agfa Graphics. Akcenty z tym związane były obecne na stoisku, firma zorganizowała też urodzinowe „przyjęcie”, w którym wzięło udział ponad 200 klientów i partnerów biznesowych z tamtego regionu.
Spośród maszyn podczas wystawy szczególną uwagę zwiedzających przyciągał – prezentowany po raz pierwszy na rynku północnoamerykańskim – ploter Jeti Tauro H2500 LED. To hybrydowe urządzenie, umożliwiające bezpośrednie zadrukowywanie mediów sztywnych i giętkich o szerokości maksymalnej 2,5 m, zostało wyposażone – podobnie jak większość rozwiązań Agfa Graphics, bazujących na technice inkjetowej – w energooszczędne promienniki UV LED. Zapewniają one użytkownikom szereg korzyści: szybszy start maszyny, niższe koszty jej eksploatacji i utrzymania oraz możliwość zastosowania szerszej gamy podłoży.
Jeti Tauro H2500 LED to ploter przeznaczony do pracy w trybie całodobowym, obsługujący średnie i duże nakłady, którego wydajność można zwiększyć nawet o 30% dzięki specjalnej opcji ABF. „Nasi klienci przeanalizowali zużycie atramentu Jeti Tauro i wnioski są bardzo pozytywne, zwłaszcza w perspektywie długookresowej – mówi Deborah Hutchison, kierująca działem marketingu w Agfa Graphics North America. – Szczególne wrażenie robi na nich fakt, że w maszynie tej można uzyskać tak wysoką jakość przy dużych prędkościach i niskim zużyciu atramentów”.
Technologia UV LED znalazła zastosowanie także w pozostałych urządzeniach prezentowanych przez firmę podczas wystawy SGIA. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszył się inny hybrydowy ploter z jej oferty – Jeti Mira 2732 HS LED, umożliwiający drukowanie w sześciu kolorach z opcjonalną bielą na mediach o szerokości maksymalnej 2,69 m. Jest to wszechstronne i elastyczne w użytkowaniu rozwiązanie z płaskim stołem i dostawianym modułem „roll-to-roll”. Inne dostępne tu opcje uwzględniają m.in. zastosowanie primera przy szczególnie wymagających podłożach czy też lakieru, gdy niezbędne jest uzyskanie efektów specjalnych, np. 3D. Z kolei funkcja „print & prepare” umożliwia operatorowi wprowadzenie do maszyny nowej pracy jeszcze w trakcie realizacji wcześniejszego zlecenia.
Z myślą o firmach specjalizujących się w zadrukowywaniu materiałów, giętkich na stoisku prezentowany był ploter Anapurna H3200i LED. Maszyna obsługuje media o szerokości maksymalnej 3,2 m i jest wykorzystywana zarówno przy zastosowaniach zewnętrznych jak i wewnętrznych. Ploter drukuje – podobnie jak wcześniej wymieniane modele – w sześciu kolorach z opcjonalną bielą, wykorzystywaną m.in. przy zadrukowywaniu materiałów przezroczystych (np. backlitów).
Portfolio urządzeń Agfa Graphics, pozwalających na druk podłoży sztywnych, reprezentował na SGIA ploter Anapurna FB2540i LED. Urządzenie drukuje w trybie jednoprzebiegowym w sześciu kolorach z dodatkową bielą i jest – zdaniem producenta – optymalnym rozwiązaniem przy jednoczesnym realizowaniu wielu prac na mediach o różnych formatach. Poza prezentacją na SGIA, urządzenie to – sterowane najnowszą wersją systemu workflow Asanti 3.0 – pokazano na targach Sign Expo Canada 2017. Był to oficjalny debiut rynkowy tego rozwiązania na rynku kanadyjskim.

The Inkjet Conference: specjalistyczne atramenty Agfa Graphics
Agfa Graphics po raz kolejny wzięła udział jako partner tej dwudniowej konferencji edukacyjnej, zorganizowanej przez stowarzyszenie ESMA i poświęconej przemysłowym zastosowaniom techniki inkjetowej. Na jej stoisku obecni byli Marc Graindourze – Business Development Manager w dziale atramentów przemysłowych oraz Jan De Vooght – dyrektor generalny tej jednostki. Pierwszy z nich wystąpił też z prezentacją zatytułowaną „Rozwiązania do przemysłowego druku inkjetowego w kontekście dedykowanych, specjalistycznych atramentów”. W referacie znalazły się m.in. odniesienia do coraz bardziej powszechnego ich zastosowania w różnych branżach przemysłu, gdzie druk jest integrowany z istniejącymi procesami wytwórczymi. W tym celu głowice inkjetowe są implementowane w ramach kompletnych linii. Druk zaś spełnia rolę funkcjonalną, dekoracyjną bądź stanowi część procesu produkcji. W tym celu – jak zapewniał prelegent – Agfa Graphics tworzy i udoskonala wysokiej jakości atramenty dedykowane wielu różnorodnym, specyficznym zastosowaniom. Ich uzupełnieniem jest zaawansowane oprogramowanie, które pozwala użytkownikowi wdrażać procesy związane z zarządzaniem barwą, personalizacją czy wstępną weryfikacją przetwarzanych plików.

 

InPrint 2017: integracja druku i procesów przemysłowych

Podczas targów InPrint 2017 firma Agfa Graphics zaprezentuje przykłady zastosowania swoich rozwiązań inkjetowych do różnych aplikacji przemysłowych

Ten aspekt wykorzystania procesów poligraficznych leży u podstaw idei powołania do życia targów InPrint, które już po raz kolejny zostaną zorganizowane w Europie – tym razem w dniach 16-18 listopada w Monachium. Agfa Graphics jest ich strategicznym partnerem i współzałożycielem. Co ciekawe, w tym roku impreza po raz pierwszy została zorganizowana także na rynku północnoamerykańskim.

Podobnie jak w latach ubiegłych, Agfa Graphics zaprezentuje na targach InPrint swoje zaawansowane rozwiązania z obszaru druku inkjetu przemysłowego, jakie mogą znaleźć zastosowanie np. w procesach dekorowania, numerowania, znakowania czy kodowania. Dzięki ścisłej współpracy z integratorami systemowymi, firma posiada zaawansowaną wiedzę technologiczną, pozwalającą na tworzenie, rozwijanie i wdrażanie wysokiej jakości atramentów oraz innych ciekłych materiałów eksploatacyjnych, dostosowanych do różnych aplikacji przemysłowych.

Podczas targów InPrint 2017 firma Agfa Graphics zaprezentuje przykłady zastosowania swoich rozwiązań inkjetowych do różnych aplikacji przemysłowych

Goście odwiedzający stoisko Agfa Graphics będą mogli zapoznać się z licznymi przykładami zastosowania jej rozwiązań do druku przemysłowego. Znajdą się na nim m.in. zadrukowanie tuby i pojemniki, personalizowane obuwie oraz butelki PET. Wszystkie one będą reprezentować te segmenty rynkowe, w których zastosowanie materiałów eksploatacyjnych Agfa Graphics z jednej strony wzbogaca funkcjonalność finalnych produktów, z drugiej – umożliwia wprowadzenie w nich elementów dekoracyjnych.
Mówi Przemysław Arabski, szef działu druku cyfrowego Agfa Graphics w naszym kraju: „Nasza firma od wielu lat z powodzeniem wdraża rozwiązania sprzętowe i software’owe, jak też materiały eksploatacyjne w przedsiębiorstwach reprezentujących różne, często bardzo odległe od siebie obszary rynku. To z myślą o nich organizowane są targi InPrint, które Agfa Graphics wspiera od początku istnienia tej imprezy. Na wystawie tej widać bardzo wyraźnie, że współczesne rozwiązania inkjetowe można zaadaptować z myślą o produkcji najróżniejszych przedmiotów. Z naszych lokalnych doświadczeń wynika, że z możliwości tych korzystają również przedsiębiorcy z Polski. Serdecznie zapraszamy ich do odwiedzenia targów InPrint i wizyty na stoisku Agfa Graphics”.