Prezentacje systemu Agfa :Apogee na targach digi:media w Düsseldorfie i Poligrafia w Poznaniu

Podczas organizowanych po raz pierwszy targów digi:media 2011, jakie odbywały się w dniach 7-9 kwietnia w Düsseldorfie, firma Agfa Graphics promowała najnowszą wersję swojego sztandarowego systemu workflow :Apogee Prepress 7. Oprogramowanie było wykorzystywane do sterowania prezentowaną na targach cyfrową maszyną drukującą z rodziny HP Indigo Press. W Polsce będzie można zapoznać się zarówno z tym systemem Agfa Graphics, jak też z innymi rozwiązaniami z jej oferty, podczas rozpoczynających się już jutro targów Poligrafia i Euro-Reklama w Poznaniu. Firma będzie na nich obecna w dwóch lokalizacjach: na stoisku nr 1 w hali 3A oraz na stoisku nr 86 w hali 5.

Podczas prezentacji odbywających się na targach w Düsseldorfie szczególny nacisk był kładziony na wchodzącą w skład systemu :Apogee Prepress 7.0 opcję Digital Print Link. Za jej pomocą użytkownicy tego oprogramowania mogą rozszerzyć swój workflow do wersji hybrydowej, umożliwiającej jednoczesne drukowanie w konwencjonalnej maszynie offsetowej i w urządzeniu cyfrowym, jak np. maszyna HP Indigo Press. Funkcja pozwala w pełni wykorzystać potencjał tkwiący w innowacyjnych modułach :Apogee Preflight (przeznaczonym do wstępnej weryfikacji dokumentów PDF), :Apogee Impose (stworzonym przez Agfa Graphics module automatycznego montażu) i :Apogee Web Portal (pozwalającym na integrację procesów drukowania i włączenie zleceniodawcy w etap związany z przygotowaniem i akceptacją prac).

Nasze rozwiązanie wykorzystuje w obu przypadkach tę samą technologię renderingu, opartą na silniku Adobe PDF Print Engine – podkreśla Krzysztof Sadziński, presales manager w firmie Agfa Graphics Sp. z o.o. – dzięki czemu użytkownicy korzystają z identycznie przygotowanych danych. Ma to zasadnicze znaczenie w przypadku zleceń drukowanych częściowo w tradycyjny sposób, a częściowo – przy zastosowaniu technologii cyfrowej.

Z zaletami najnowszej wersji oprogramowania :Apogee Prepress będą mogli zapoznać się także wszyscy wybierający się w tym tygodniu na targi Poligrafia i Euro-Reklama w Poznaniu. Serdecznie zapraszamy na nasze stoiska zlokalizowane w ramach segmentu Digital Printing Expo w pawilonie 3a oraz w głównej części targów Poligrafia w pawilonie 5 – kontynuuje Krzysztof Sadziński. – Będziemy na nich prezentować i promować nasze rozwiązania z dziedziny oprogramowania, rozwiązań prepress a także przemysłowego druku cyfrowego. Zatem do zobaczenia w Poznaniu.