RemaDays Warsaw 2023: prezentacja możliwości przemysłowych rozwiązań inkjetowych z oferty firmy Agfa

Firma Agfa po raz kolejny znajdzie się wśród wystawców targów branży poligraficznej i reklamowej RemaDays Warsaw, których tegoroczna edycja odbędzie się na terenach wystawienniczych Ptak Warsaw Expo w dniach 1-3 lutego. Na stoisku nr F3.25a w hali F, w dużej mierze wykonanym z udziałem rozwiązań technologicznych Agfa, promowana będzie jej stale rozbudowywana oferta w obszarze przemysłowego druku inkjetowego. Targi RemaDays Warsaw będą też pierwszą lokalną imprezą branżową, w której firma weźmie udział jako właściciel marki Inca (jej przejęcie miało miejsce w 1. połowie 2022 roku). Na stoisku znajdą się też liczne próbki wydruków i przedmiotów zadrukowanych na maszynach z oferty Agfa, m.in. z serii Jeti Tauro, Inca Onset i Anapurna. Promowane będzie też sztandarowe oprogramowanie workflow, dedykowane cyfrowej produkcji wielkoformatowej – Asanti.

„Z niecierpliwością czekamy na tegoroczną edycję targów RemaDays Warsaw, które tradycyjnie już otwierają kalendarz dużych wydarzeń branżowych w naszym kraju – mówi Adriana Piotrowska, Sales Manager Inkjet w polskim oddziale Agfa. – Będzie to dla nas wyjątkowa impreza z kilku względów. Pojawimy się na niej po raz pierwszy od przejęcia przez Agfę firmy Inca Digital Printers, której rozwiązania do druku superwielkoformatowego zostały włączone do naszego portfolio w ubiegłym roku. Dzięki temu znacząco wzmocniła się nasza oferta w obszarze wysokowydajnej produkcji w wielkim i superwielkim formacie, m.in. dedykowana rynkowi opakowań. Maszyny ze sztandarowej serii Onset, z jakiej znana była Inca, znakomicie uzupełniły nasze natywne modele Jeti Tauro, dzięki czemu klient – rozważający inwestycję w druk wielkoformatowy – ma jeszcze więcej opcji do wyboru. Chętnie je przedstawimy podczas targowych spotkań”.

Inca Onset X3HS

Podobnie jak w latach ubiegłych, stoisko firmy Agfa zostanie w dużej mierze wykonane z materiałów, ścianek wystawowych, ekspozytorów i elementów dekoracyjnych, zadrukowanych w maszynach tego producenta, u jednego z jej polskich klientów. „Targi, nie tylko RemaDays Warsaw, traktujemy jako świetną okazję do zaprezentowania szerokich możliwości naszych rozwiązań na własnym przykładzie – mówi Adriana Piotrowska. – Dzięki temu zwiedzający nie tylko słyszą o tym, co potrafią nasze maszyny, ale też mogą się o tym naocznie przekonać oglądając wysokiej jakości wydruki, zdobiące ściany naszego stoiska czy panele wystawiennicze. Do dyspozycji naszych gości będą też liczne próbki wydruków i przedmiotów wykonanych z zastosowaniem naszych rozwiązań technologicznych. Warto bowiem podkreślić, że poza aplikacjami Sign & Display, w coraz większym stopniu kierujemy naszą ofertę także na rynek opakowań, jak i w kontekście zastosowań przemysłowych. Tu, poza urządzeniami, na uwagę zasługują nasze atramenty, z których gros posiada proekologiczny certyfikat GreenGuard Gold”.

Jeti Tauro H3300 UHS LED

Z myślą o gościach odwiedzających stoisko Agfa przygotowane zostaną specjalne prezentacje, podczas których będzie można zapoznać się z pracą poszczególnych rozwiązań sprzętowych z jej oferty. „Dzięki temu goście targowi będą mogli przekonać się o jej wszechstronności, kompleksowości i elastyczności. Wśród prezentowanych maszyn, na które chcemy zwrócić największą uwagę, znajdą się m.in. wyróżniony kilkoma nagrodami Pinnacle (przyznawanymi przez  PRINTING United Alliance dla najlepszych rozwiązań w danym segmencie rynkowym) wysokonakładowy ploter hybrydowy Jeti Tauro H3300 UHS LED (oferowany od ub.r. także z opcją lakierowania), ploter Jeti Tauro H2500 LED (w którym istnieje możliwość zamiany koloru magenta na jasną czerń), ploter Inca Onset X3 HS (to efekt wspomnianego przejęcia marki Inca Digital Printers) czy ploter sublimacyjny „z roli na rolę Avinci” XC3200, również wyróżniony przez PRINTING United Alliance”.

Wszystkie ww. urządzenia są sterowane dedykowanym produkcji wielkoformatowej systemem workflow – Asanti. „To najważniejsze, ale nie jedyne rozwiązanie software’owe, stworzone przez naszą firmę z myślą o zastosowaniach Sign & Display oraz aplikacjach przemysłowych bazujących na technologii cyfrowej – mówi Adriana Piotrowska. – System Asanti to swego rodzaju „hub”, automatyzujący i usprawniający proces produkcji wielkoformatowej. Można go zintegrować także z innymi modułami z naszej oferty np. WebApproval, który poprawia współpracę drukarni z klientem i przyspiesza akcept prac. Mamy nadzieję, że targi RemaDays Warsaw będą doskonałą okazją, by porozmawiać z naszymi gośćmi również na temat tej części naszego portfolio”.

„Zapraszamy wszystkich wybierających się na targi RemaDays Warsaw do odwiedzenia naszego stoiska. Jesteśmy przekonani, że każda z firm już korzystająca z zalet cyfrowego druku wielkoformatowego bądź też rozważająca inwestycję w tego typu rozwiązanie, znajdzie coś dla siebie w naszej ofercie. Do zobaczenia w Nadarzynie” – podsumowuje Adriana Piotrowska.