Roztwory gumujące

Azura_on_press_smallRoztwory gumujące są środkami przeznaczonymi do zabezpieczania powierzchni formy drukowej przed niepożądaną oksydacją oraz innymi uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą pojawić się między procesem wywołania, a założeniem na cylinder formowy maszyny drukującej. Produkty archiwizacyjne AGFA Graphics są łatwe w użyciu i pozwalają na szybkie ich usunięcie z powierzchni formy przed
rozpoczęciem drukowania.
Środki archiwizacyjne umożliwiają długotrwałe zabezpieczenie używanej formy drukowej przez okres wielu kolejnych miesięcy.

Roztwory do nakładania ręcznego lub automatycznego

 • Aragum RC71

  Gotowy do użycia roztwór gumy arabskiej. Przeznaczony do ręcznego stosowania na każdym rodzaju płyt offsetowych (z wyjątkiem płyt fotodyfuzyjnych srebrowych :Lithostar). Zabezpiecza powierzchnię formy drukowej do 6 miesięcy (guma archiwizacyjna). Produkt przeznaczony do nanoszenia na formę drukową bez usuwania warstwy farby.

 • G643b

  Roztwór gumujący do celów archiwizacyjnych (do 6 miesięcy). Przeznaczony głównie do archiwizacji płyt fotodyfuzyjnych srebrowych :Lithostar. Środek przeznaczony do nanoszenia ręcznego.

 • Newsfin RC794

  Roztwór gumujący przeznaczony do mechanicznego nanoszenia w systemach gazetowych. Środek o niskiej lepkości odpowiedni dla każdego rodzaju pyt offsetowych. Cienka warstwa jest łatwo usuwana podczas rozpoczęcia procesu drukowania. Roztwór zabezpiecza powierzchnię formy drukowej na okres do 2 tygodni.

 • RC78

  Silnie hydrofilowy roztwór gumujący o niskim pH. Środek zabezpiecza powierzchnię formy drukowej do 7 dni. Odpowiedni dla każdego rodzaju płyt offsetowych. Może być stosowany w systemach automatycznych, jak również nanoszony ręcznie.

 • RC795

  Gotowy do użycia roztwór gumujący do każdego rodzaju płyt offsetowych. Zabezpiecza powierzchnię formy drukowej do 2 tygodni. Może być stosowany w systemach automatycznych, jak również nanoszony ręcznie.

 • RC795A

  Uniwersalny roztwór gumujący do powszechnego stosowania. Zabezpiecza powierzchnię formy drukowej do 2 tygodni. Zalecany w przypadku problemów z rozpoczęciem drukowania z płyt Amigo.

 • Stabigum RC73

  Roztwór gumujący do ręcznego stosowania oraz jako guma archiwizacyjna. Posiada doskonałe właściwości hydrofilizujące oraz zabezpiecza powierzchnię formy drukowej do 6 miesięcy. Przeznaczony do nanoszenia po wcześniejszym usunięciu warstwy farby z powierzchni formy drukowej.

 • Unifin

  Roztwór gumujący ogólnego stosowania. Produkt o niskiej lepkości przeznaczony dla wszystkich rodzajów płyt offsetowych. Zabezpiecza powierzchnię formy drukowej do 2 tygodni. Może być stosowany w systemach automatycznych, jak również nanoszony ręcznie.

Roztwory do wypalania

 • RC510

  Wodny roztwór zabezpieczający powierzchnię formy drukowej podczas hartowania termicznego (wypalania). Może być również stosowany do krótkotrwałej archiwizacji form drukowych do 7 dni.

 • RC520

  Wodny roztwór zabezpieczający powierzchnię formy drukowej podczas hartowania termicznego (wypalania). Może być również stosowany do krótkotrwałej archiwizacji form drukowych do 7 dni.