Rozwój dzięki technologii Agfa Graphics: wielkoformatowy ploter: Anapurna Mv w firmie Znakowanie.waw.pl

W Polsce stale rośnie zainteresowanie oferowanymi przez Agfa Graphics rozwiązaniami w zakresie wielkoformatowego inkjetowego druku UV z rodziny: Anapurna. W ostatnim czasie do grona jego użytkowników dołączyła firma Znakowanie.waw.pl z Łomianek k. Warszawy, specjalizująca się w produkcji i montażu nawet najbardziej skomplikowanych reklam zewnętrznych, świetlnych, systemów oznaczeń i innych rozwiązań w zakresie identyfikacji wizualnej. Jej właściciele zdecydowali się na 6-kolorowy model :Anapurna Mv, oferujący dodatkową opcję nanoszenia lakieru wybiórczo bądź po całości arkusza.

Za sprawą tego zakupu staliśmy się także drukarnią wielkoformatową, co zakładał plan rozwoju naszej firmy.

Początki firmy Znakowanie.waw.pl sięgają 2006 roku, kiedy to bracia – Karol i Jakub Wasiak – postanowili wspólnie uruchomić działalność gospodarczą. Widząc perspektywę wzrostu i rozwoju w branży reklamowej, postawili właśnie na ten segment rynkowy. W ofercie firmy znalazły się szeroko rozumiane usługi w zakresie projektowania, produkcji i montażu różnego typu reklam: szyldów, kasetonów, backlitów i innych elementów z zakresu identyfikacji wizualnej (wewnętrznej i zewnętrznej), jak również produkcja gadżetów reklamowych. Kolejne lata to ciągły rozwój przedsiębiorstwa, dziś współpracującego zarówno z największymi agencjami reklamowymi, jak i z klientami końcowymi. Z uwagi na specyfikę i szeroki zakres oferowanych usług, niemal od początku właściciele firmy mieli do czynienia z elementami drukowanymi. Mówi Karol Wasiak: Do niedawna jednak nie opłacało nam się posiadanie własnego urządzenia drukującego. Dlatego wszelkie zlecenia w zakresie zadrukowywania mediów sztywnych czy elastycznych kierowaliśmy do zewnętrznych podwykonawców. Mieliśmy jednak różne doświadczenia z tego typu współpracą, więc z czasem zaczęliśmy rozważać zakup własnego plotera UV. Przede wszystkim rozważaliśmy taką inwestycję w rozbudowę parku maszynowego z uwagi na chęć obniżenia kosztów produkcji poligraficznej oraz skrócenia czasu realizacji zleceń. Jest oczywiste, że posiadając tego typu maszynę u siebie, każdą pracę można wykonać po prostu szybciej i taniej, gwarantując tym samym klientom najwyższą jakość w atrakcyjnej cenie.

W połowie ubiegłego roku właściciele firmy Znakowanie.waw.pl rozpoczęli penetrację rynku i – jak obaj przyznają – byli już w zasadzie zdecydowani na ofertę innego producenta. Wówczas w naszej firmie pojawił się pan Artur Cajler z działu inkjet Agfa Graphics i zmienił nasze myślenie o 180 stopni – śmieje się Karol Wasiak.
– Postanowiliśmy przyjrzeć się urządzeniom z serii: Anapurna, które coraz częściej były kupowane także przez firmy z Polski. Po przeprowadzonych prezentacjach i testach oraz negocjacjach handlowych, okazało się, że to właśnie Agfa Graphics może zapewnić nam najlepszą relację trzech parametrów: jakości, prędkości drukowania oraz amortyzacji kosztów związanych z poniesioną inwestycją.
Ploter: Anapurna Mv, na który zdecydowali się właściciele firmy, trafił do ich przedsiębiorstwa pod koniec ubiegłego roku. Model ten jest wyposażony w dwie dodatkowe głowice, umożliwiające nanoszenie lakieru wybiórczo bądź na całą powierzchnię druku. W urządzeniu :Anapurna Mv drukujemy na podłożach sztywnych w nominalnym formacie 1,6 x 4,05 m oraz elastycznych o szerokości roli 1,6 m – mówi Karol Wasiak. Druk odbywa się tu w sześciu kolorach z prędkością do 14 m2/h i z maksymalną rozdzielczością 1440 dpi, z wykorzystaniem nowoczesnych 14-pikolitrowych głowic i produkowanych przez Agfa Graphics atramentów UV. Maszyna pozwala zarówno na drukowanie w trybie płaskim, umożliwiając zastosowanie sztywnych podłoży do 45 mm grubości, jak też w trybie z roli na rolę na podłożach giętkich.
Na obecną chwilę w firmie Znakowanie.waw.pl obłożenie maszyny pod względem rodzaju zadrukowywanych podłoży rozkłada się niemal równo. Mówi Jakub Wasiak: W ciągu pierwszych trzech miesięcy użytkowania plotera zastosowaliśmy niemal wszystkie powszechnie stosowane media sztywne i elastyczne, używane w produkcji reklamowej. Efekty są więcej niż zadowalające – tego zresztą się spodziewaliśmy. Abstrahując od wysokiej jakości druku, znacząco skrócił się czas realizacji zleceń, co akurat stanowi niewątpliwy atut dla naszych klientów. Możemy też zaoferować im kompleksowe wykonanie pracy w jednym miejscu: od projektu reklamy, który możemy przygotować w oparciu o wizję zleceniodawcy, poprzez wykonanie elementów reklamowych, na ich dostawie i montażu skończywszy.
Firma wykonuje szeroki zakres realizacji, dostarczając systemy identyfikacji wizualnej m.in. dla rozbudowanych sieci sprzedaży, pojedynczych punktów sprzedaży, sklepów i stoisk targowych oraz firm bądź budynków. Niedawno na przykład otrzymaliśmy zlecenie od jednego z warszawskich deweloperów na przygotowanie i montaż systemów oznaczeń dla całego osiedla – mówi Karol Wasiak. – Mówimy tu zatem nie tyle o typowej reklamie, ale o oznaczeniach z nazwą ulicy, numerem budynku itd.

W związku z inwestycją w ploter: Anapurna Mv bracia Wasiak przygotowali również atrakcyjną ofertę na typową produkcję poligraficzną. Druk stanowi jedynie część procesu związanego z produkcją reklamową – tłumaczy Jakub Wasiak – my zaś za sprawą tego zakupu staliśmy się także drukarnią wielkoformatową, co zakładał plan rozwoju naszej firmy. Obecnie pracujemy nad zmianą naszego wizerunku – oprócz parku maszynowego, który podniósł nas do rangi przedsiębiorstwa poligraficznego, poszerzyliśmy swoją działalność o usługi związane z projektowaniem graficznym, obsługą medialną i kompleksową kreacją wizerunku. Powitamy naszych klientów nie tylko rzetelnością, jakością i kreatywnością, ale również nową stroną internetową. Znajdą się na niej nasze nowości, ostatnie realizacje, ale również ciekawostki, m.in. element, który wprowadzamy do naszej oferty: tzw. „wideowizytówka”, czyli krótki film o charakterze reklamowo-informacyjnym, prezentujący sylwetkę przedsiębiorstwa. Ta forma reklamy jest niezwykle popularna choćby w USA i mamy zamiar rozpropagować ją także na polskim rynku. Z tego względu ciągle rozbudowujemy nasz dział handlowy (dziś zespół firmy realizujący kompleksowe zlecenia składa się z kilkunastu osób). Dalsze plany rozwoju zakładają wybudowanie nowej siedziby, już na własnym gruncie (obecnie firma korzysta z wynajętych budynków), a także zakup kolejnego plotera drukującego.
Mówi Artur Cajler, kierownik ds. kluczowych klientów w dziale inkjet firmy Agfa Graphics: Plany właścicieli firmy Znakowanie.waw.pl świadczą o tym, że patrzą oni bardzo perspektywicznie na swoją działalność. Zresztą już podczas negocjacji handlowych, prowadzonych – co chciałbym podkreślić – bardzo fair play, okazało się, że mamy do czynienia z osobami, które wiedzą czego poszukują. Cieszymy się, że finalnie to właśnie rozwiązanie Agfa Graphics znalazło w ich oczach uznanie i będziemy wspierać firmę Znakowanie.waw.pl w jej dalszym rozwoju na rynku poligraficzno-reklamowym.