SimpliCity po raz drugi inwestuje w rozwiązanie marki Agfa: znaczący wzrost potencjału w zakresie zadrukowywania podłoży sztywnych

Firma SimpliCity z Poznania jest kolejną polską firmą produkcyjną, jaka rozwinęła się w obszarze bezpośredniego zadrukowywania mediów w technice inkjet UV dzięki rozwiązaniom Agfa. Od kilku miesięcy jej pracę w tym zakresie wspomaga ploter Jeti Titan, w którym zrealizowano już – jak zapewnia kierownictwo przedsiębiorstwa – prace na kilkudziesięciu tys. m2 różnorodnych podłoży sztywnych. To drugie już rozwiązanie Agfa dostarczone do firmy SimpliCity. Ponad dwa lata temu stała się ona pierwszym w Polsce użytkownikiem hybrydowego plotera Anapurna H3200i LED.

„Zakup plotera Anapurna H3200i LED, sfinalizowany na targach Fespa 2017, okazał się bardzo ważny dla naszego rozwoju w kontekście druku inkjet UV, który stanowi integralną część całego, realizowanego u nas procesu produkcyjnego – mówi Robert Radecki, prezes zarządu SimpliCity. – Ploter Anapurna H3200i LED wzbogacił nasz park sprzętowy, pozwalając na zwiększenie liczby zleceń wykonywanych zwłaszcza na podłożach sztywnych, takich jak spienione PCV czy kompozyty. Doceniamy jej „hybrydowość” – w maszynie zadrukowywane są bowiem także nietypowe podłoża giętkie np. folie magnetyczne. W dużym skrócie: wykorzystujemy ją do realizacji prac o najwyższej jakości, w przypadku których klienci zwracają szczególną uwagę na wyrazistość finalnej reprodukcji, żywotność barw i odwzorowanie szczegółów”.

SimpliCity to dom produkcyjny, obchodzący w tym roku 15-lecie istnienia. Firma specjalizuje się w kompleksowej obsłudze klientów sieciowych, w mniejszym stopniu – agencji reklamowych, oferując rozwiązania z zakresu szeroko rozumianej identyfikacji wizualnej. „Naszym klientom, wśród których ok. 20% stanową odbiorcy zagraniczni, zapewniamy projekt, jego wykonanie, realizację i montaż – mówi Robert Radecki. – Zlecenia te dotyczą zarówno wyposażenia wnętrz, jak też form zewnętrznych. Z uwagi na ich specyfikę druk stanowi niezwykle ważny element całego procesu, stąd też inwestycje w sprzęt najwyższej klasy”.

Jak dodaje prezes SimpliCity, nieco wcześniej firma była związana z innym dostawcą wielkoformatowych ploterów inkjetowych. „Współpraca z nim, także pod względem obsługi posprzedażowej i serwisowej, pozostawiała jednak wiele do życzenia – mówi Robert Radecki. – Po zmianie dostawcy na firmę Agfa, także dzięki panu Przemysławowi Arabskiemu– naszemu opiekunowi handlowemu – zmieniło się bardzo dużo. Sam sprzęt okazał się optymalny biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny, ale owocna współpraca w dużej mierze zależy od relacji ludzkich. Te zaś w dużej mierze zdecydowały o tym, że – przymierzając się do kolejnego urządzenia drukującego w trybie płaskim – swoje zainteresowanie kierowaliśmy w stronę firmy Agfa”.
„Biorąc pod uwagę oczekiwania i specyfikę produkcji realizowanej przez SimpliCity, która jest zdominowana przez zlecenia uwzględniające podłoża sztywne, zaproponowaliśmy jej kierownictwu nasz flagowy okręt, dedykowany przemysłowej, wysokowydajnej produkcji w cyklu 24/7: ploter Jeti Titan – dodaje Przemysław Arabski, dyrektor segmentu Sign & Display w polskim oddziale firmy Agfa. – Maszyna ta cechuje się wysoką prędkością, sięgającą 226 m2/h. Dzięki 7-pikolitrowym kroplom atramentu aplikowanym na podłoże zapewnia dokładne odwzorowanie detali oraz 4-punktowego tekstu, zaś rozdzielczość rzędu 1200 dpi oznacza możliwość wykonywania prac o fotorealistycznej jakości. Zapewnia drukowanie w formacie 2 x 3,2 m, sterowana jest najnowszą wersją systemu Asanti. Dzięki tej inwestycji SimpliCity dołącza do grona liderów wielkopolskiego rynku produkcji wielkoformatowej, realizowanej w technice inkjet UV”.

Maszyna Jeti Titan została tu dostarczona kilka miesięcy temu, w znaczący sposób zwiększając potencjał produkcyjny SimpliCity. „Urządzenie pracuje w cyklu trzyzmianowym – potwierdza Robert Radecki. – Zastąpiło ono rozwiązanie innego dostawcy, potwierdzając – na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy – wszystkie zalety współpracy z firmą Agfa. Miesięcznie drukujemy w nim kilka tysięcy brytów z udziałem podłoży sztywnych. Tym samym Agfa stała się dla nas strategicznym partnerem jeżeli chodzi o tę część działalności SimpliCity”.
„Dostawa dwóch ploterów w ciągu zaledwie kilkunastu miesięcy, z bliską perspektywą pojawienia się kolejnej maszyny, to dla każdego producenta z jednej strony powód do olbrzymiej satysfakcji, z drugiej – ogromna odpowiedzialność względem klienta. Zdajemy sobie sprawę, że bezawaryjna praca obu maszyn, ale też wsparcie techniczne i błyskawiczna dostępność materiałów eksploatacyjnych, to podstawa sprawnej produkcji realizowanej przez SimpliCity w obu maszynach marki Agfa” – mówi Przemysław Arabski.
„Dotychczasowa eksploatacja obu rozwiązań utwierdziła nas w przekonaniu, że zainicjowana na targach Fespa 2017 współpraca z firmą Agfa to strzał w dziesiątkę. Nasza firma wciąż się rozwija, planujemy przeprowadzką do większej siedziby, wkrótce pojawią się u nas kolejne urządzenia drukujące i już dzisiaj możemy zaanonsować, że znajdzie się wśród nich m.in. następny ploter tej marki. Mamy nadzieję, że okaże się on dla nas tak samo ważnym wsparciem i wzmocnieniem, jak dwa wcześniejszego rozwiązania Agfa” – podsumowuje Robert Radecki.