Sukces firmy Agfa na targach Fespa 2019: wyróżniony nagrodą EDP Award ploter Jeti Tauro H3300 LED główną atrakcją stoiska

Sukcesem zakończył się udział firmy Agfa w targach Fespa 2019, odbywających się w dniach 14-17 maja br. w Monachium. Zaprezentowała na nich dwa wielkoformatowe plotery – Jeti Tauro H3300 LED i Anapurna H3200i LED. Jej stoisko, jak podaje firma, odwiedziły tysiące gości z całego świata, w tym wielu przedstawicieli polskich drukarń i firm produkcyjnych na co dzień korzystających z rozwiązań bazujących na technice inkjet UV. Rodzimy oddział firmy Agfa wstępnie zakontraktował podczas targów pięć nowych maszyn z serii Anapurna i Jeti. Jedno z prezentowanych urządzeń – Jeti Tauro H3300 LED – otrzymało nagrodę EDP Award dla „Najlepszego plotera płaskiego/hybrydowego o wydajności powyżej 250 m2/h” wśród systemów wielko- i superwielkoformatowych. W uzasadnieniu jury konkursowe podkreśliło, że maszyna została wyróżniona m.in. za „wyznaczanie nowych standardów rynkowych”.

„Tegoroczne targi Fespa 2019 okazały się dla nas bardzo dużym sukcesem, zarówno w wymiarze handlowym, jak i wizerunkowym – mówi Przemysław Arabski, dyrektor segmentu Sign & Display w polskim oddziale firmy Agfa. – Nasze stoisko zwracało uwagę zwiedzających atrakcyjnym wyglądem, ale przyciągało ich przede wszystkim dzięki eksponowanym urządzeniom, w tym wyróżnionemu nagrodą EDP Award ploterowi Jeti Tauro H3300 LED. Jako polski oddział jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z liczby odwiedzin ze strony rodzimych klientów, jak też z efektów kilkudziesięciu rozmów biznesowych przeprowadzonych podczas targów. W Monachium mieliśmy okazję do spotkań z wieloma czołowymi polskimi graczami z segmentu Sign & Display, jak również z przedsiębiorstwami produkcyjnymi, już korzystającymi bądź zainteresowanymi inwestycją w technologię cyfrową. Podczas targów wstępnie zakontraktowaliśmy pięć maszyn z serii Jeti i Anapurna, które jeszcze w tym roku mają rozpocząć pracę w kilku polskich przedsiębiorstwach. To duży sukces, tym bardziej, że przed nami ciąg dalszy wielu rozmów rozpoczętych na tej wystawie”.

Jeti Tauro H3300 LED – „gwiazda” stoiska targowego firmy Agfa
Główną atrakcją stoiska targowego firmy Agfa był hybrydowy ploter Jeti Tauro H3300 LED, który – jak podkreśla Przemysław Arabski – przebojem zdobywa kolejne rynki światowe: „Ciekawe informacje na ten temat pojawiły się właśnie podczas targów Fespa. Dzięki zwiększeniu szerokości plotera do 3,3 m udaje nam się pozyskiwać klientów dotychczas korzystających z rozwiązań konkurencyjnych. Tak jest np. w jednym z krajów regionu NAFTA, gdzie duży gracz rynkowy zakontraktował właśnie sześć egzemplarzy tego modelu. Jednak pod względem liczby maszyn Jeti Tauro H3300 LED, zakupionych przez jednego klienta, prym wiedzie jeden z krajów regionu EMEA: tamtejszy oddział sfinalizował niedawno sprzedaż dziesięciu takich maszyn, których nabywcą jest ta sama firma. Cieszymy się, że już wkrótce – w ślad za takim europejskimi rynkami jak właśnie Niemcy, Francja czy Włochy – do grona użytkowników tego plotera dołączą także pierwsi nabywcy z Polski”.
System Jeti Tauro H3300 LED zadebiutował w ofercie firmy Agfa w ubiegłym roku. Maszyna, dostępna w kilku wariantach automatyzacji pracy, pozwala na zadrukowywanie szerokiego spektrum mediów sztywnych i giętkich o szerokości maksymalnej 3,3 m z prędkością do 453 m2/h i – jak zapewnia producent – wysoką rozdzielczością niezależnie od trybu produkcyjnego. „Jeti Tauro H3300 LED bazuje na energooszczędnej technologii UV LED, zapewniającej użytkownikom szereg korzyści ekonomicznych i ekologicznych. Niskie zużycie atramentów, szybkie suszenie, elastyczność pod względem trybu produkcji i stosowanych podłoży, trwałość i niezawodność – to tylko niektóre z jego zalet, jakie zauważyło również jury konkursu EDP Award – mówi Przemysław Arabski. – Napawa nas dumą fakt, że rozwiązanie to nie tylko okazało się najlepszym w swojej kategorii, ale też uznane zostało za maszynę wyznaczającą nowe standardy rynkowe”.

Anapurna H3200i LED: sprawdzona technologia, kolejne wdrożenia
Drugim z prezentowanych na targach przez firmę Agfa rozwiązań był ploter Anapurna H3200i LED, który znany jest już z kilku instalacji na rynku polskim. Co ciekawe, jego rodzimi użytkownicy byli też pionierami jeżeli chodzi o wdrożenia na rynku europejskim. Anapurna H3200i LED jest wyposażona w układ transportowy z pasem, obsługujący różnorodne podłoża o szerokości maksymalnej 3,2 m, także z roli. W zakresie materiałów giętkich urządzenie pozwala na drukowanie z użyciem dwóch zwojów z materiałem. Jeżeli chodzi o media sztywne, ploter zadrukowuje bryty o maksymalnym formacie 2 x 3,2 m.
„Maszyna ta również wzbudzała bardzo duże zainteresowanie osób odwiedzających nasze stoisko – mówi Przemysław Arabski. – Parametry tego rozwiązania, uwzględniające druk w sześciu kolorach z prędkością do 129 m2/h w trybie draft, czynią je niezwykle atrakcyjną opcją zarówno dla przedsiębiorstw z segmentu Sign & Display, jak też firm produkcyjnych. Najlepszym tego przykładem jest Polska, gdzie znalazł on nabywców wśród obu ww. grup przedsiębiorców”.

„Sign & Display ma się dobrze”
Jak dodaje Przemysław Arabski, frekwencja odnotowana podczas targów Fespa 2019, liczba i efekty przeprowadzonych na nich rozmów biznesowych, jak też docierające z różnych zakątków świata informacje o kolejnych sukcesach handlowych firmy Agfa pozwalają – jak oddają jej przedstawiciele – z optymizmem patrzeć w przyszłość: „Technologia UV LED, która jest obecnie podstawą niemal wszystkich maszyn wielkoformatowych z naszej oferty, znalazła z powodzeniem swoje miejsce na rynku. Patrząc wyłącznie przez pryzmat spotkań targowych można zaryzykować stwierdzenie, że przyjęła się ona we wszystkich segmentach produkcji Sign & Display: zarówno wśród największych graczy na tym rynku, jak też w gronie firm średniej wielkości, aż po mniejsze przedsiębiorstwa. Świadczy to o jej wszechstronności i ekonomice eksploatacji samych urządzeń. Nasze portfolio obejmuje obecnie zarówno wysokowydajne maszyny produkcyjne –jak Jeti Tauro H3300 LED, jak też rozwiązania klasy mid-range i low-end, dedykowane firmom rozpoczynającym działalność na rynku druku wielkoformatowego. Znajdują one nabywców wśród drukarń cyfrowych i tradycyjnych, ale też – co obserwujemy już od lat – w gronie firm reprezentujących różne gałęzie przemysłu: branże meblarską, ceramiczną, szklarską czy dekorowania wnętrz. Wszystko to napawa optymizmem i pozwala mieć nadzieję na kolejny udany rok w działalności firmy Agfa w segmencie Sign & Display w naszym kraju”.

Uzupełnieniem oferty targowej firmy Agfa była najnowsza wersja oprogramowania workflow – Asanti 3.0, sterującego pracą wszystkich jej rozwiązań do druku wielkoformatowego.
Na stoisku targowym, poza pracującymi przez wszystkie dni wystawy dwoma urządzeniami, do dyspozycji zwiedzających były też liczne próbki wydruków oraz przedmiotów użytku codziennego, zadrukowanych z udziałem rozwiązań Agfa: ploterów z serii Anapurna i Jeti, dedykowanych im atramentów oraz wspomnianego oprogramowania Asanti.