System produkcyjny Agfa Apogee 9 debiutuje na targach ExpoPrint Latin America 2014 w Sao Paulo

Agfa Graphics poinformowała o wprowadzeniu na rynek najnowszej wersji wielokrotnie nagradzanego systemu workflow – Apogee 9. To oparte na standardzie PDF oprogramowanie zawiera nowe funkcje sterowania maszynami cyfrowymi oraz optymalizuje wydajność specyficzną dla wielkoformatowych ploterów drukujących. Światowa premiera pakietu Apogee 9 odbyła się na targach ExpoPrint Latin America 2014, zorganizowanych w dniach 16-22 lipca w brazylijskim Sao Paulo. Pierwsze wdrożenia u klientów zaplanowano na 4. kwartał br.

Apogee 9 to workflow będący centralnym „węzłem” produkcyjnym cyfrowej przygotowalni. Przeznaczony jest zarówno do drukarń akcydensowych, jak też firm świadczących usługi w zakresie druku wielkoformatowego. W najnowszej wersji zadbano o jego kompatybilność z wieloma urządzeniami zewnętrznymi, jak też dodano szereg nowych zintegrowanych funkcji i narzędzi. Są wśród nich: optymalne układanie wielu drukowanych użytków poprzez zagnieżdżanie zgodnie z ich rzeczywistym kształtem (true shape nesting) oraz dzielenie publikacji na bryty (tiling). Nowy, opatentowany przez Agfa Graphics moduł zarządzania barwą przyda się również drukarniom akcydensowym, oczekującym oprogramowania coraz wydajniej wspierającego ich w obsłudze klientów.

„Mając do dyspozycji centralny „węzeł” produkcyjny w postaci systemu Apogee 9, drukarnie akcydensowe mogą z powodzeniem zautomatyzować proces obróbki zleceń, jak również rozszerzyć swoją działalność o usługi druku wielkoformatowego – mówi Andy Grant, szef działu oprogramowania w firmie Agfa Graphics. – W najnowszej wersji Apogee oferuje szereg funkcji typowych właśnie dla produkcji wielkoformatowej. Wraz z dotychczasowymi, sprawdzonymi narzędziami dla cyfrowej przygotowalni tworzą one zintegrowany, oparty na standardzie PDF workflow. Zapewnia on wyższą elastyczność i integrację, pozwalając użytkownikom na zachowanie odpowiedniej konkurencyjności i oferując wartość dodaną przy wykonywaniu nowych zleceń, takich jak banery czy bilbordy”.

Apogee 9 bazuje na rendererze APPE 3.4 firmy Adobe – zaawansowanym technologicznie rozwiązaniu, umożliwiającym obróbkę nawet najbardziej złożonych i rozbudowanych prac. Z kolei zastosowanie standardu HTML5 w nowej wersji portalu WebApproval (umożliwiającego zdalne przesyłanie i akceptację zleceń) oznacza, że może on być używany także na urządzeniach mobilnych, w tym tabletach. Apogee 9 wyposażono w trzeciej generacji moduł impozycji Apogee Impose (opracowany przez Agfa Graphics), zawierający m.in. funkcje montażu charakterystyczne dla offsetowego druku zwojowego.