Zmiany w strukturze dystrybucji materiałów eksploatacyjnych Agfa Graphics

Z początkiem roku zaszły zmiany w strukturze sprzedaży materiałów eksploatacyjnych Agfa Graphics na obszarze Polski. Z uwagi na wygaśnięcie umowy dystrybucyjnej z firmą Reprograf, od stycznia 2013 płyty offsetowe i filmy graficzne produkowane przez Agfa Graphics są oferowane w sprzedaży bezpośredniej oraz poprzez autoryzowanych dealerów, których lista dostępna jest na stronie www.

„Dziękujemy firmie Reprograf za pięcioletnią, owocną współpracę w roli autoryzowanego dystrybutora materiałów eksploatacyjnych Agfa Graphics – mówi Michał Śliz, dyrektor generalny polskiego oddziału Agfa Graphics. – Jednocześnie zapraszamy wszystkich klientów korzystających z naszych materiałów eksploatacyjnych, do kontaktu bezpośrednio z firmą Agfa, bądź z autoryzowanym dealerem. Mamy nadzieję, że jakość i niezawodność płyt offsetowych, filmów graficznych oraz chemii drukarskiej produkowanej przez Agfa Graphics będzie istotnym argumentem do kontynuowania współpracy. Ze swojej strony możemy zagwarantować sprawną i szybką dostawę z naszego lokalnego magazynu bądź od autoryzowanego dealera oraz wsparcie techniczne przy wyborze, wdrażaniu i stosowaniu materiałów eksploatacyjnych Agfa”.

Agfa Graphics oferuje niezwykle szerokie portfolio materiałów eksploatacyjnych dedykowanych dla drukarń gazetowych, akcydensowych i opakowaniowych, bazujących na technice offsetu arkuszowego bądź zwojowego. Firma oferuje zarówno analogowe płyty offsetowe, jak też całą gamę płyt cyfrowych: termoczułych, termoczułych bezchemicznych, fotopolimerowych, fotopolimerowych bezchemicznych oraz do naświetlarek UV. Z uwagi na niesłabnący popyt w tym obszarze rynku, firma nadal produkuje analogowe filmy CtF. Uzupełnieniem jej oferty w zakresie materiałów eksploatacyjnych dla prepressu i druku offsetowego jest szeroki wybór chemikaliów drukarskich, wśród których znajdują się: środki do pielęgnacji form drukowych, roztwory zwilżające, zmywacze wałków i obciągów, regeneratory, roztwory gumujące, korektory oraz produkty specjalne.
Z myślą o segmencie cyfrowego prepressu Agfa Graphics oferuje kompletne rozwiązania, w skład których wchodzą: oprogramowanie :Apogee i :Arkitex, naświetlarki pracujące w technologiach termicznej i fioletowej, a także wywoływarki i urządzenia dodatkowe, stosowane przy dalszej obróbce płyt bezchemicznych.
Drugim strategicznym rynkiem dla Agfa Graphics jest druk cyfrowy oparty na technologii inkjet. Tu firma dysponuje całą gamą ploterów wielkoformatowych z serii :Anapurna i :Jeti oraz hybrydowymi maszynami z rodziny :M-Press. Agfa Graphics dostarcza też atramenty do wszystkich produkowanych przez siebie rozwiązań w zakresie druku cyfrowego.

Zainteresowani szczegółowymi informacjami na temat oferty Agfa Graphics są proszeni o kontakt z Agfa bądź jednym z autoryzowanych dealerów, obejmujących swymi działaniami cały obszar kraju.