Znacząca obecność Agfa Graphics na premierowej edycji targów InPrint

W dniach 8-10 kwietnia w Hanowerze odbędzie się pierwsza edycja targów InPrint, dedykowanych szeroko rozumianemu drukowi przemysłowemu. Wśród ich wystawców znajdzie się m.in. Agfa Graphics, która jest też w ekskluzywnym gronie firm założycielskich i sponsorów strategicznych tego wydarzenia. Prezentacje jej urządzeń, mediów i oprogramowania do druku wielkoformatowego będą odbywać się na stoisku nr D10 w hali 21.

InPrint to zupełnie nowe wydarzenie w kalendarzu imprez branży poligraficznej. Targi, organizowane przez FM Brooks, będą się koncentrować na technologiach drukowania, znajdujących zastosowanie w przetwórstwie i produkcji przemysłowej. Impreza, w której swój udział zapowiedziało ponad 100 wystawców, stanie się prezentacją możliwości technik i technologii zadrukowywania różnych mediów, także nietypowych: metalu, plastiku, folii, tekstyliów, szkła, ceramiki, drewna. Jednym ze sztandarowych jej segmentów będzie w związku z tym druk cyfrowy, w tym inkjetowy.
W tym samym czasie w Hanowerze odbywać się będą targi Hannover Industrie Messe.

Agfa Graphics, będąc jednym z liderów w tym segmencie, bardzo mocno zaangażowała się w projekt InPrint. Mówi Tom Cloots, menedżer ds. marketingu w jej dziale druku przemysłowego: „W Hanowerze będziemy obecni jako sponsor-założyciel wystawy InPrint. Tym samym podkreślamy nasze zaangażowanie w obszarze druku przemysłowego, który oferuje ogromny potencjał pod względem innowacyjności i dalszych wzrostów. Fakt, że są one organizowane w tym samym okresie co Hannover Industrie Messe, tylko przemawia na ich korzyść, gdyż będzie to znakomita okazja do bezpośrednich spotkań z wieloma liderami przemysłowymi. Stworzone przez Agfa Graphics receptury atramentów UV stanowią podstawę naszego rozbudowanego portfolio rynkowego, dlatego z tym większą niecierpliwością czekamy na początek targów InPrint”.

Agfa Graphics stała się w ostatnich latach nie tylko jednym z liderów rynkowych w zakresie zaawansowanych ploterów wielkoformatowych bazujących na technice inkjet UV, ale też znaczącym dostawcą atramentów, dedykowanych dla różnych rozwiązań do druku przemysłowego. Są one z powodzeniem wykorzystywane przy zastosowaniach dekoracyjnych, laminowaniu, zadrukowywaniu szkła i różnych nietypowych przedmiotów, jak też samochodów, tekstyliów itd.
Na stoisku – poza urządzeniami i materiałami eksploatacyjnymi – będą też promowane rozwiązania Agfa Graphics w zakresie oprogramowania workflow, dedykowanego drukowi inkjetowemu. Bazując na swoich doświadczeniach w obszarze cyfrowego prepressu, firma oferuje obecnie narzędzia dla drukarń wielkoformatowych, uwzględniające takie funkcje jak: zarządzanie barwą, personalizacja treści czy wstępna weryfikacja poprawności plików (preflight).

Agfa Graphics weźmie też aktywny udział w towarzyszącym targom prezentacjom, zorganizowanym w specjalnej przestrzeni konferencyjnej – Showcase Theatre. Marc Graindourze, menedżer marketingu w dziale atramentów przemysłowych, wystąpi tu 10 kwietnia (o godz. 12.00) z referatem zatytułowanym „Atramenty przemysłowe Agfa do zastosowań przemysłowych: bezpośrednie zadrukowywanie różnych przedmiotów i opakowań, z uwzględnieniem atramentów o niskim poziomie migracji”.